Megan 2 Alacağım Tavsiyeleriniz ???

mmete20

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle merhaba , Arkadaşlar megan2 alacağım 2005-2006 model gibi .Sizce nelere dikkat etmeliyim. Dinamik modeli tutulan modelmiş sanırım. Km falan en fazla kaç olmalı yani kısacası nelere dikkat etmeliyim . Şimdiden teşekkürlerimi sunarım...

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle hoş geldin kardeşim. Megane alacağın zaman dikkat edeceğin en önemli husus aracın altı güneş görmemiş olacak. Gerisi parana göre değişir. Digital klima, sunroof, çelik jant, coruse control, cd changer vs. vs. Elinde ki sermayeye göre isteklerini çoğalta bilirsin. Km konusuna gelince, kimileri araca binmez ama bakımda doğru dürüst yaptırmaz araç problemli olur. Kimileri de araçla neredeyse wc'ye gider ama servis bakımlıdır km yüksek olmasına rağmen fıstık gibidir. Baktırmadan almamanı tavsiye ederim. Hayırlısı olsun inşallah.

mmete20

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tesekkur ederim 23 bin 28 bin tl arasi bakiyorum.dizel mi almaliyim benzin&lpg li mi ?

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tesekkur ederim 23 bin 28 bin tl arasi bakiyorum.dizel mi almaliyim benzin&lpg li mi ?

Şu an için benzinli araç kullanıyorum. Daha önce ki aracım dizeldi. Bana hangisini tercih edersin diye sorarsan dizel derim. Ama maalesef yurdumuzda dizele karşı farklı bir bakış açısı var. Eğer bakımlarını düzgün yaptırırsan ve kaliteli yakıt kullanırsan dizel 1000 km yi devirir bana göre. Ki böyle araçlar çok piyasada. Şu an kullandığım arabada da benzin+lpg var. Bundan da çok memnunum, ama ben bakımlarımı tam yaptırırım ve 3-5 e bakmam kaliteli yakıt kullanırım, bunu belirtmek isterim. Alacağınız araç şimdiden hayırlı olsun.

Not: Balıkesir'de bir megan vardı 120 000 de. Komşuma araç ararken denk gelmişti ama komşum o sırada 407 alınca bakmak nasip olmamıştı. Eğer hala duruyorsa bakmanızı tavsiye ederim. Araç orjinal ve bakımlı bir araçtı.

Mustii69

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dizel tavsiyemdir. Uygun bulabilirsen 2007 ve üstü expression veya exception modeli yoksa dynamique modellerine bakmanı tavsiye ederim dolu araç modellerinden.. iyice araştırmanı tavsiye ederim bi tane buldum diye hemen alayım dememelisin. exception modelinin fiyatı biraz daha tuzludur. son megan 2 ler olduğu için ancak en dolu araçlardandır.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Diri ve bakımlı olursa 1-2 bin fazla ver sonra daha fazlasını götürür :eyv

Not: Burdan bir hatırlatma da bulunmak istiyorum Hakkı abiden özür diliyoruz :))

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Diri ve bakımlı olursa 1-2 bin fazla ver sonra daha fazlasını götürür :eyv

Not: Burdan bir hatırlatma da bulunmak istiyorum Hakkı abiden özür diliyoruz :))

Konuların altına dip notlar düşmeye başladın yine...:))

MertTuran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım dün Megane ı satılıga cikardi, aracın gerekli bütün bakımlarını ve ufak tefek eksiklerini zaman icinde yaptık fakat iş kuracagından dolayı satmak zorunda kaldı.Araç 2006 model, sedan kasa ve gri renk.Dynamic paket.220k km.Temizligi konusunda ve diger konularda garanti verebilirim.Ilgilenirseniz pm ile ulasabilirsiniz

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence aracın dolu bol olmasına değil temiz bir araba olmasına yoğunlaş, yani demek istediğim orta donanımda bir araç buldun diyelim temiz de bunda şu donanım yok boşver deme emin ol o donanımın yarısını kullanmayacaksın bile ;)

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence aracın dolu bol olmasına değil temiz bir araba olmasına yoğunlaş, yani demek istediğim orta donanımda bir araç buldun diyelim temiz de bunda şu donanım yok boşver deme emin ol o donanımın yarısını kullanmayacaksın bile ;)

Arkadaşa katılıyorum. Bende 2005 1.5 dci sprotway var. Hız sabitleyici ve sis farlarım var. Yakıtı tadından yenmiyor.
Dolu paket aradığın zaman 2 parça boyalılarına bile 30.000TL nin üzerinde isteyeceklerdir. Bakımlı olanları tercih edin derim.
Ama hız sabitleyici candır :)