Megan 2 benzin göstergesi ve servis ışığı

Psclub

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar ben 2004 megan 1.6 Extreme kullanıcısıyım. Kart üzerinde iken lpg ve benzin i fulledim. 2-3 gün boyunca bir sorunda yoktu fakat bir anda service ışığı ile beraber benzin göstergesi sıfıralandı ve ışığı yandı. Test mode yapıp göstergeleri sıfırlayınca düzeldi ama 1-2 dk sonra tekrar aynı sorun. Sonra RFC sayesinde edindiğim bilgi ile bu sabah kartı çıkarıp 10 tl lik benzin aldım sorun gitti derken gene çıktı. Bu seferde kontak kapatıp açınca düzeliyor fakat bir kaç dk sonra tekrar aynı sorun. Bilgisi olan arkadaşlarım yardımcı olursa çok sevinirim saygılar.

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilginç bir sorunmuş, İnanlar Cotech'den yardım almak lazım sanırım.

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende dizelde aynı sorunu yaşadım. Şamandıradaki kablodaki kırık yüzünden elektrikçi 20TL ye halletti.

Psclub

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende dizelde aynı sorunu yaşadım. Şamandıradaki kablodaki kırık yüzünden elektrikçi 20TL ye halletti.

Kablonun kiri
Olduğunu nasıl anladınız acaba ?
Ben 1 saat önce pc ye bağlattım aracı ustanın dediği önden "mini yakıt bilgisi " arkadan "şamandıra devresi" diye iki arıza veriyor şamandıra sökülüp bakılacak yapılabilir birşeyse yapacak yoksa yeni şamandıra takılacak dedi. Eğer o kabloyla nasıl ulaştığınızda paylasirsaniz kendim de halledebilirim

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Onu sökmesi çok zor üzerinde vidalı kapağı sanayi işi bi tane anahtar yapmışlar. Orjinal anahtar olsa 5dk sökülürdü. Şamandırayı yerinden çıkardı. Siyah kablo vardı elinle dokunur dokunmaz elinde kaldı☺
Benimki çeyrek deponun altında bu sorunu çok yaşıyordum. Full depo olunca sorun olmuyordu.

Psclub

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı aldığımda şamandıra da bir sorun vardı zaten ful dolu olmasına rağmen 3/4 gösteriyordu en fazla ama böyle bir sorun yoktu şimdi service ışığı ile beraber yakıtın bittiğini gösteriyor fakat herhangi bir ikaz sesi gelmiyor. Sendede servis ışığı yanıyor muydu

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Senin sorunun aynısı yakıt ibresi sessiz sedasız düşüyor. Service lambası yanıyor. Hiç sesi çıkmıyordu. Bilgisayardada şamandıra devresi yazıyordu.

Psclub

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Senin sorunun aynısı yakıt ibresi sessiz sedasız düşüyor. Service lambası yanıyor. Hiç sesi çıkmıyordu. Bilgisayardada şamandıra devresi yazıyordu.

Evet sorunlarımız aynı kardeşim bende cihaz a bağlattım aracı şamandıra devresi hatası veriyor fakat benzin ile kullanip çeyrek depoya inince sorun gitti sanırım benim depo full olunca şamandıra en kafaya çıkınca kablo temassızlik yapıyor

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Samandiranin mesafesini ölçen dibinde potansiyometreye benzeyen bir elektronik aksam vardır. Bunun sekmanı var buda gevşedi ise sorun yapar. Küçük küçük bakır parçalar vardır birbirine temas etmez ise arıza verdirir. Benimki söküldüğünde elektrikci tedbir olarak onu cok az sıktı.

Psclub

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Samandiranin mesafesini ölçen dibinde potansiyometreye benzeyen bir elektronik aksam vardır. Bunun sekmanı var buda gevşedi ise sorun yapar. Küçük küçük bakır parçalar vardır birbirine temas etmez ise arıza verdirir. Benimki söküldüğünde elektrikci tedbir olarak onu cok az sıktı.

Allah razı olsun kardeşim bilgilerini benimle paylaştığın için çok teşekkür ederim. Şamandıra yı sökünce çok işime yarayacak bu bilgiler.