Megan 2 Çok Çok Acil Yardım

Gitme_Dayanamam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Diger kartı denedim kartlarda sorun yok şuan çalışıyo bu arada pire için yorganı degil yorgancıyı bile yakardım o an sinir bozucu bi durum........................
Neyse soruna geleyim sabah elektrikçi ile motor kaputunu açtık akünün yanındaki sigorta kutusunu söktü soket girişleri oksitlenme yapmış ve iç plaketi yani devrenin oldugu yeri de dış kapagından ayırdık o da ne aman tanrım didim bi an soket yuvalarının pinleri kartla arada kalan yer yani oksitlenmiş hemde öyle böyle degil aşırı miktarda.temizlemek lazım ama zor istersen yenisine bakalım dedi bi sorduk 550-800 arası degişiyor ve yok dediler.
EE boşuna 15 yıl elektronikçilik yapmadık aldıgımla çalıştıgım iş yerlerinden birinde aldım solugu .önce bi pas sökücü denedim olmadı sonra kaynar su döktüm biraz yumşattı sadece tinerli pamukla silmeye çalıştım altına cımbız pamuk girmiyo eee dedim bunuda yapamazsam önce diploma ustalık belgesini sonra arabayı yakacam.neyse uzattım mı ne neşem yerinde idare edin
Ardından 35w havye bi yandan üfleme havye bi yandan 2 kişi giriştik tek havle çift devre olunca lehimi eritmiyor zor şer 4 saatlik ugraş sonucu tek tek söktük altını soket leri temizledik.en son plaketin altını bobinajcıda vernikledim sanayiye gittik elektrikçi yogundu kendim taktım bastım yine aynı ardından bi işlem yapmak gerekebiliyormuş bazen akü sökülünce neyse ben olmadı yine diye düşünürken usta geldi kapıları kapattı iki kere kapatmaya basarak sonra açtı kartı soktu hiçbir pedala basmadan 25-30 sn starta araba boşta iken basılı tuttu ve o müthiş ses şlak dedi dreksiyon klidi açıldı ardından çalıştırdık.şimdilik bi sorun yok gibi görünüyor ama içimde bi huzursuzluk var nedense inşallah boşa çıkar .umarım bu tür arıza ile kimse karşılaşmaz ama olurda olursa kartın oksitlerini kontrol etmekte fayda var diye tüşünüyorum
Teşekkürler herkeze