Megan 2 iki sorun lütfen yardım

Psclub

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar.

1. si megan 2 aracım ilk çalıştığında motor tarafından kırrr diye bir ses geliyor ben marş motoru olduğunu düşündüm kömür ve dişlisini değiştirttim fakat ses hala devam etmekte usta iki kere söküp taktı ses hala devam ediyor sanki dişli araç çalıştıktan sonra bir kaç saniye takılı kalıyor gibi gerekirse sessiz bir ortamda videoda çekip paylaşırım.

2. aracı ilk aldığımda çok yukarıdan kavradığı için debriyaj balatasını değiştirttim 3 ay kadar oldu 5000 km yaptım fakat arabada vites değişimlerinde bir zıplama mevcut çok hassas kullanmak gerekiyor bu naormal mi ?

Psclub

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yokmu bir fikri olan

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba bu konuyla ilgili arakadaşlar size mutlaka bir cevap verecektir. İyi forumlar dilerim.

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Büyük ihtimalle marş kaciriyor diye düşünüyorum.
Ikinci sorunuzda ise bi gariplik yok baski balata yenilendigi icin hassas oldu dikkatli kullanirsaniz o sorun ortadan kalkacaktir. Debriyaj gaz dengesini iyi ayarlamanizi oneririm

Yavuz_0051

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1. Sorununuz yağlı kasnak kesin yüzde yüz sabahları tırr diye çalışır gün içinde bi daha yapmaz kasnağın fiyatı 180 tl falan işçilikle 250 tl gibi bir rakam tutar
2. Sorununuzda şanzuman yağına bi baktırmanızı tavsiye ederim

mustafa_baris

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bu dediginiz ilk calistirmada traktor sesi gibi gelip stop etme ise bende de vardi ayni problem. Ara ara yapiyordu tamircim bu triger kayisinin oldugu kisimda yagli kasnak diye bir parca varmis ondan yapar dedi ve dedigi gibi degistirme sonucu duzeldi. Yaklasik 3 aydir yasamadim bu problemi. Ancak bir sknti var triger kayis setide degismisti bu kasnak degisimi sirasinda aracimda.

Psclub

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim aradaşlar.
benim aracı aldığım arkadaş triger kayışını değişmiş ama devirdaim veya egzantirik kayışında bişey yok diye değişmedik demişti galiba bahsettiğiniz yağlı kayışta o veya orda olan bir başka kayış
acaba trigeri tekrar değişmemiz gerekirmi yağlı kasnağı değişmek için

LEGOLAS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum arkadaşlar bende marş motorunda iki parça değiştirdim 180 tl para ödedim onun için ama hala yapıyor bana benzin pompasında dediler lakin araç benzinliyken böyle bişi yapmıyor ben anlamadım boşu boşuna mı değiştirdik marş moturundaki parçaları 180 tl işçilik dahil para verdik .

pirate

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorununuz eksantrik dişlisinden kaynaklı (yağlı kasnak)eğer triger kayışı daha önce değiştiyse şimdi değiştirmeye gerek yok eksantrikk dişlisinin fiyatı 300-350 tl (orijinal) yan sanayi tavsiye etmem ettiğin masrafa değmez bir süre sonra tekrar yaptırmak zorundasın. işçilik 150-250 tl arasında değişir ama iyi bir ustaya yaptırmanı tavsiye ederim