megan 2 marş basıyor fakat çalışmıyor lütfen YARDIM

mgn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar;
Aracım 2004 model megan 2 hp lpg li 90000 km de. 2 yıldır kullanıyorum.
Marş basıyor fakat aracım çalışmıyor. Özellikle sıcak yaz aylarında aracı stop ettikten sonra tekrar çalıştırmam gerektiginde yapiyor. Bu durumlarda ya vurdurarak çalıştırdım yada bir saat kadar bekledikten sonra kendiliğinden çalıştı. Tamirci benzin filtresini değiştirdi gecen yaz ve benzin pompa basincina baktı ve normal demişti yine yaparsa benzin pompasını değiştirelim demişti. Sonrasında yine yaptı bir iki kez ama gitmedim cok sık yapmadıgi için. Eylülden bu yana karşılaşmadığım durum iki gün önce tekrar başıma geldi.
Böyle bir durumla karşılaşan var mı?
Benzin pompasından olduğunu bilsem hemen değiştirecem ama tamirci de emin değil sadece tahminetmişti. geçen yaz yaklaşık 7-8 kez oldu bu yaz da 2 kez
Sorun ne olabilir ne yapmalıyım.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracını bilgisayara bağlatmalısın bence. Problemin ne olduğunu tahminlerle değil böyle daha net anlarsın. Keyifli paylaşımlar.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Benzin pompasi bazen calisip bazen calismiyor sorunun benzin pompasindan kaynaklandigini dusunuyorum + bu araci vurdurarak calistirmayin.

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir daha benzer problem olursa motor kısmındaki kabloları yerinden birazcık oyanıtınız ve öyle denemenizi tavsiye ederim.

Topal Solucan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun manyetik tutucu (kaptör) den kaynaklanıyor olabilir. Arkadasın dediği gibi aracı bilgisayara bağlayınca ilgili sorun bulunacaktır. Ancak aynı sorunu yaşamış bitiyorlarsa sorunun kaptör olabileceğini düşünüyorum.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Böyle bir sorun ancak güvendiğin bir ustaya giderek halletmen daha iyidir. Yoksa marş motoruna da zarar verebilirsin ki bu sana ekstra masraf açar :eyv

Yiğit16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Manyetik sensöre bursada nerede baktırabilirim tavsiyesi olan varmı aynı sorun bendede var araç megan 2 1.5 dizel

Cem-ARMUTCU

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar;
Aracım 2004 model megan 2 hp lpg li 90000 km de. 2 yıldır kullanıyorum.
Marş basıyor fakat aracım çalışmıyor. Özellikle sıcak yaz aylarında aracı stop ettikten sonra tekrar çalıştırmam gerektiginde yapiyor. Bu durumlarda ya vurdurarak çalıştırdım yada bir saat kadar bekledikten sonra kendiliğinden çalıştı. Tamirci benzin filtresini değiştirdi gecen yaz ve benzin pompa basincina baktı ve normal demişti yine yaparsa benzin pompasını değiştirelim demişti. Sonrasında yine yaptı bir iki kez ama gitmedim cok sık yapmadıgi için. Eylülden bu yana karşılaşmadığım durum iki gün önce tekrar başıma geldi.
Böyle bir durumla karşılaşan var mı?
Benzin pompasından olduğunu bilsem hemen değiştirecem ama tamirci de emin değil sadece tahminetmişti. geçen yaz yaklaşık 7-8 kez oldu bu yaz da 2 kez
Sorun ne olabilir ne yapmalıyım.

Merhaba. Megane Türkiye youtube kanalımızda videosunu çektiğim krank sensörüyle ilgili sorun yaşadığınızı düşünmekteyim açıkcası. Video linki ekledim ancak gözükmüyor kendiniz youtube kanalımıza bakarak bulabilirsiniz videoyu

alp2873

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Manyetik kaptör (Krank Sensörü) arızasına benziyor

Yiğit16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşalar marş basıp çalışmama sorununda ben daha önce yazmıştım krank mili sensörünü değiştirdim diye düzelmemişti başka bir usta bakım yaptırırken mazot filtresini orjinal taktır ondanda yapıyor dedi bilginiz olsun orjinali 330 tl delphi yan sanayi 170 tl ben orjinal takdırdım daha 1 hafta oldu ama hiç sorun olmadı şimdiye kadar