megan 2 müzik tesisatı yardım...

eryaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar aracım 2004 HB benim müzik sistemiyle ilgi bi sıkıntım var,aracın teybini sony dsx 200 model bi teyple höparlörlerinide yine sony 13 cm megabaslı hoparlörlerle değiştirdim fakat tatmim edici bi ses alamadım baslar teneke gibi çıkıyor şöyle dolgun bi bas sesi alamadım sesi biraz açıncada çok rahatsız edici kafa patlatan bi ses oluyor.Düşük seviyede bas yok açıyosun rahatsız ediyor ferşeyi sony aldım yorumları okuyarak fakat düzgün bi ses alamadım. Başına gelen veya başka şekilde bu sorunu çözenler oldumu merak etim.yardımcı olursanız sevinirim...:asabi:asabi

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Dostum anfi bagladin mi aracina bu yillardir tartisma konusu olmus bir durum dur mid dedigimiz hoporlorler ile anfi olmadan duzgun ses alamazsin alirsin diyen arkadaslar da var ama ben alamazsincilardanim iyisimi sen sadece onlerde var ise 2 kanal arka kapilarda da var ise 4 kanal bir anfi al bak keyfine

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar aracım 2004 HB benim müzik sistemiyle ilgi bi sıkıntım var,aracın teybini sony dsx 200 model bi teyple höparlörlerinide yine sony 13 cm megabaslı hoparlörlerle değiştirdim fakat tatmim edici bi ses alamadım baslar teneke gibi çıkıyor şöyle dolgun bi bas sesi alamadım sesi biraz açıncada çok rahatsız edici kafa patlatan bi ses oluyor.Düşük seviyede bas yok açıyosun rahatsız ediyor ferşeyi sony aldım yorumları okuyarak fakat düzgün bi ses alamadım. Başına gelen veya başka şekilde bu sorunu çözenler oldumu merak etim.yardımcı olursanız sevinirim...:asabi:asabi

Ne yaparsaniz yapin amfi ve bas olmadigi surece istediginiz sesi alamazsiniz. Bugun sistemin bakimi icin sesci arkadasima ugradim. Bas’ı devreden cikarttigi an midler giriyor devreye ama mid yani ne kadar tatmin eder. O bastaki yumusaklik ve tokluk yok. Ben amfiydi basdi ugrasamam derseniz forumdan bir arkadas kadjarin orjinal sistemine dokunmadan kendinden amfili bass alip baglamisti ve guzel sonuc almisti. O tarz bir urun bakin isterseniz.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen ben orjinale dokunmadim. Alpine swe 815 kendinden amfili subwoofer seni tatmin edecektir.

f0cd22e45950b5f0673e37c8e948a756.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Kapilardan hic bas sesi gelmiyor bende arkalari iptal edip pandizota oval hoparlor koydum. Anfi varmiş gibi bas sesi geliyor. Siz sony oval kolon alirsaniz teypte mega bass ozelligi var onunla beraber tatmin edici bir ses elde edebilirsiniz.

eryaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim elimde anfi ve koltuk altı basım var,bu işlerden birazda anlarım hafta sonu onları dışıradan denemek için bağladım onları biraz ses düzeliyor fakat koltuk altı basında kabin gibi etkisi yok, artık onları bağlayıp bi kabin alana kadar idare edeceğim . çok sağol...

eryaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim herhalde biraz durumu düzeltince bi kabin almayı düşünüyorum...

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şahsen bence arkadaşlar yanılmış benim hissetiğim siz mid takımı değilde koaksiyel hoparlör almışsınız yani aldığınız hoparlörler komponent takımı değil.

1) elinizdeki hoparlörler yerine ya çok kaliteli koaksiyeller alın atıyorum Infinity yada Helix'in açısı oynar, ipek dome'lu adam gibide aşağıları çalabilen 13lük koaksiyelleri mevcut,
yada orta derecede iyi JBL 508 gibi komponent takımı alın ikinci elleri 200tlye kadar bulunabiliyor.

eğer konuşmamı isterseniz caraudio forumda biri Helix E5X satmayı düşünmesede ben biliyorum boşta durduğunu sorar konuşurum çok uyguna vereceğine eminim.

2) lütfen kamasonicmiş,edisonmuş,roadstarmış saçma sapan apachi dükkanlarınca insanlarımıza kakalanmaya çalışılan türk/çin ortaklığı ürünlerden uzak durun,
sahibindende insanları direk tanımadığım için referans olmak istemem ama gayet uyguna ikinci el Cadence,Xetec gibi anfiler var en azından birkaç gömlek daha iyiler tabiki bir helix ayda dls değil ama maçı idare eder.

3) muhakak sub lazım, uyguna vede performansı gerek güç gerek tonlama olarak çok iyi olan JBL GTO 804 tavsiye ederim

eryaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok teşekkür ederim...