Megan 2 sağa çekmeye başladı,MeganeII

merkin3240

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle herkese merhaba yaklaşık 4 yıldır kullanmış olduğum Megan 2 benzinli 1.6(16 valf) aracımla bi kaza atlattım. Gece yolda ilerlerken köpeğe vurmamak için sapıttım köpeği kurtardım ancak yolda ortalama 140 km/h ile sağ ön teker ile çukura düştüm.bunun sonucunda sağlı sollu olmak üzere amasörler, takozlar, Z rotları da dahil olmak üzere değişti. Rot balans ayarlarımıda yaptırdım. Lakin bişey fark ettim ki araç sağa çekiyor. Direksiyonda çok hafif sağa doğru kalıyor direksiyon düz konumda kalmıyor direksiyonu kendim düz konuma getirdiğim zaman araçta düz gidiyor bıraktığım zaman hem direksiyon sağa dönüyor çok hafifçe ve öyle kalıyor hemde araç sağa gidiyor. Tek sıkıntısı bu kaldı direksiyonu sürekli olarak tutmam gerekiyor. Bu konuda esnaf arkadaşların eline düştük bi kere horoz tuttuğuna misali o yüzden daha önce başına böyle bişey gelen oldumu acaba yardımcı olabilirseniz veya bi fikri olan paylaşabilir se çok sevinirim. Teşekkürler

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba sağ ön teker sola göre geride duruyor ise de araç sağa çekme yapar şase ci denilen yerler ( bazı kaportacı larda ) kontrol edilmeli. Geçmiş olsun

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım bu şekilde sağ çekme yapıyordu rotil değiştirdikten sonra ve rotil ayarından sonra düzelmişti.

merkin3240

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım bu şekilde sağ çekme yapıyordu rotil değiştirdikten sonra ve rotil ayarından sonra düzelmişti.

En yakın zamanda ilgileneceğim bu öneriniz için de ayrıca teşekkür ederim.

merkin3240

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba sağ ön teker sola göre geride duruyor ise de araç sağa çekme yapar şase ci denilen yerler ( bazı kaportacı larda ) kontrol edilmeli. Geçmiş olsun

Teşekkürler araç hareket halinde iken başka bi araç ile arkadan takipte bir yamukluk vs yok dıştan görünende yok araç teker izleri de takip ediyor birbirini yan basan teker izine de rastlamadım parmak kontrolü ile teker mesafesini de ölçtüm herhangi bir sıkıntı gözükmüyor ama son çare olarak sorunu çözemez isem mecbur orayada gideceğiz artık öneriniz için teşekkürler

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Merhaba,normalde salıncak ve ya kolon kilidi derdim ancak ön takım yapılmış ve ayarlanmış,kolon kilidi arızasıda almıyorsunuz.Bu parçalar değişirken direksiyonu sabitlemeden ayar yaptılarsa olabilir,aracınızın direksiyonu elektrik destekli , bilgisayara bağlatıp kalibrasyon yaptırmanız gerekiyor diye düşünüyorum.

merkin3240

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,normalde salıncak ve ya kolon kilidi derdim ancak ön takım yapılmış ve ayarlanmış,kolon kilidi arızasıda almıyorsunuz.Bu parçalar değişirken direksiyonu sabitlemeden ayar yaptılarsa olabilir,aracınızın direksiyonu elektrik destekli , bilgisayara bağlatıp kalibrasyon yaptırmanız gerekiyor diye düşünüyorum.

Masraflardan dolayı biraz maddi sıkıntıya düştüm bunuda ekledim listeme 😀 öneriniz için teşekkürler maaşta gidip halledeceğim artık

merkin3240

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunu hallettim ilginiz için teşekkürler
Bi çukura girme sonucu amasör filan herşeyi anlarım ön takım vs. Şasesi bile bozulabilir onuda anlarım ama sorun direksiyon tıkırtı burcunu hallettik sorun ordaymış çukurla alakalı bişey mi bilmiyorum çukura girmeden önce yoktu böyle birşey ama sorun halloldu hepinize teşekkürler 🙏

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun ne kadar tuttu işçilik ve parça

merkin3240

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun ne kadar tuttu işçilik ve parça

400 lira servis ücreti arıza için geldim deyince direk makinaya bağlıyorlar zaten
Ama heryerine de baktılar bi sıkıntısı varmı diye
120 lira parça
290 lira işçilik alındı

Dışarda olsa şase filan diyorlardı dışarıya göre pahalı biliyorum ama en azından halledildi