Megan 3 joy cvt soğukken stop etme problemi

deniz22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar . 2013 model Renault Megan 3 Joy CVT Otomatik Şanzıman Benzinli bir aracım var. Aracı çalıştırıyorum, rolantisinde bir sorun , dalgalanma vs yok , gayet güzel. Vitesi D ye alıyorum, gaz vermeden kendi rolantisinde araç kalkıyor frene basınca boğulup stop ediyor, Gösterge ekranında vitesi N ye alınız diyor , tekrar çalıştıyorum, tatlı tatlı gaz veriyorum ve kalkıyorum, araç ısınınca da bu sorun ortadan kalkıyor, vites geçişleri bile hissedilmiyor, bir ses gelmiyor. hızlanmasında bir sorun yok. Bujilerine bakıldı, Aküsü yeni değişti , üzerinde helden akü vardı, energizer 12v 74amp yeni akü kondu. araç henüz 22.650.-km de, 9 yıllık araç. Araç Yetkili serviste bilgisayara bağlandı fakat hiçbir arıza vermedi. Yetkili servis boğaz kelebeği kutusunu temizledi adaptasyon ayarlarını yaptı, Servis şanzıman yağı ömürlüktür değişmez dedi. fakat aynı sorun devam ediyor. araç ilk kalkışını yaptıktan ve ısındıktan sonra bu sorun ortadan kalkıyor.Böyle bir sorunum var tecrübelerinizden ve görüşlerinizden faydalanmak isterim. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir. Şimdiden teşekkürler.

deniz22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Trakya da yukarıda arızasından bahsettiğim aracımın şanzıman yağını değiştirtebileceğim bir Usta var mı ? Teşekkürler.