Megan 3 lpg uyumu hakkinda

sayenmavi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megan 3 lpg kullanicilarinin görüşleri nelerdir? Tavsiye edermisiniz?

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 3'ten çok motor ile alakalı bir durum aslında.Sanırım aracınız 1.6 16V K4M motor.LPG'ye uyumlu, pek huysuzluk çıkarmayan bi motordur lpg konusunda :)

sayenmavi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet aracım 1,6 16 vallf lpg'nin çekişi düşürdüğünü söylüyorlar bu doğrumudur birde yol bilgisayarı iptal mi oluyor bilgileriniz için şimdiden teşekkürler

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim bildiğim iptal olmuyor megane 3'lerde zaten her çalıştırmadan önce araç kendi kendine gösterge testi yaptığı için benzin giderken düşer yaktığını sandığı için ancak stop edip çalıştırınca eski seviyesine gelir.Çekiş illa ki benzin kadar olamaz ancak aracı çok sıkan biri değilseniz enjeksiyonlu araçta zaten farkı pek hissedemezsiniz, eskiden karbüratörlü araçlarda lpg-benzindeki güç farkı fazla oluyordu (tabi lpg ayarlarına da bağlı bu) artık öyle değil

sayenmavi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim, çok sağolun

tsansar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hepınıze ıyı gunler dılıyorum benımde 2012 model benzınlı bır meganım var yenı aldım. Lpg taktırmak ıstıyorum Euro 4 motormus yanı hala celık den yapılan , mahnezyum alasımlı parça yokmus dolayısıyla lpg sorun cıkarma z dıyorlar.... bu konuda marka onerılerınız olabılır mı ?

optictr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hepınıze ıyı gunler dılıyorum benımde 2012 model benzınlı bır meganım var yenı aldım. Lpg taktırmak ıstıyorum Euro 4 motormus yanı hala celık den yapılan , mahnezyum alasımlı parça yokmus dolayısıyla lpg sorun cıkarma z dıyorlar.... bu konuda marka onerılerınız olabılır mı ?

Bende taktırdım geçenlerde ... sıkıntı olmuyor ki ben çok üst seviye bir marka taktırmadım ...iyi bir usta ile sorunsuz olur ...arıza lambası vs bir sorun yok ... çekiş için çok yorum yapamam çünkü arabayı çok sıkan biri değilim :)

Burock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Normal şartlarda 1750/3000 dk/dv arasında kullanıyorsanız farkı pek hissetmezsiniz. Ancak üst limitlerde LPG gerçekten benzin gibi değil. Bagajı küçültmesi ve ara sıra çıkarttığı rolanti sorunlarını saymazssak ekonomi için takılabilir. 2012 model arabaya yazık etmeyin bana sorarsanız. Zaten taktırmasıydı bakımıydı ayarıydı uğraşmaya değmez, çok da fazla ekonomik olduğunu düşünmüyorum.

tsansar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Normal şartlarda 1750/3000 dk/dv arasında kullanıyorsanız farkı pek hissetmezsiniz. Ancak üst limitlerde LPG gerçekten benzin gibi değil. Bagajı küçültmesi ve ara sıra çıkarttığı rolanti sorunlarını saymazssak ekonomi için takılabilir. 2012 model arabaya yazık etmeyin bana sorarsanız. Zaten taktırmasıydı bakımıydı ayarıydı uğraşmaya değmez, çok da fazla ekonomik olduğunu düşünmüyorum.
tek endısem motorda meydana gelebılecek bır zarar... tabıkı kul yapısı bellı olmaz ama eger zararı yoksa -ozellıkle subaplara- taktırıp rahatca bınmek ıstıyorum acıkcası hala arastırma kısmındayım

çağanata

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracım 2014 model cvt sanzumanlı megane 3. prins marka valve care yağlama sistemli bir kit taktırdım. çok memnunum. 17 kurusa düştü düz yolda yakıt. megane 3 euro5 motorlarda mutlaka kaliteli bir kit tercih edin.