Megan da sarsıntı.

Elektro

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 2012 Megane düz vites ,benzinli. Sabahları ilk çalışmada birinci viteste harekete geçince çok sarsıntı oluyor. Sonra 5-10 dakika seyirden sonra sorun kalmıyor. Gün içinde kullanımlarda tekrarlamıyor. Debriyaj da kaçırma da yok. Bu sorun nasıl çözülür. Şimdiden teşekkürler.

Samas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekleme gibi bir sarsinti mi bu?
Yani abara kendini öne doğru yiğiyor mu?
Eğer öyleyse bobinlerden yapabilir veya rolanti sensörü var o yapabilir..
Megane 2 vardi bende onda buna benzer bir sorun yaşamiştim.

Elektro

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sadece harekete başladığında motor blogundan sarsıntı aşırı titreme meydana geliyor.Gün içinde tekrarlamıyor.Motor takımlarından şüpheleniyorum. ..

Elektro

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Takozları olacaktı.

Samas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şu siralar benim de başimda bi dert var , ustaya gösterdim arabanda bişi yok sen bi doktora git dedi :d ama arizayi gördü test sürüşüne çiktik zat-i şahaneleri ile tümsekten yavaş geçince araçta tik ses yok ama hizli geçince long diye bi sessss ama adam anlamadi tabi ...

Elektro

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu hafta sanayiye tekrar gideceğim,sonuç alırsam buradan paylaşırım. Araştırmalarıma göre araç yaşlandıkça her markada olabilen durumlarmış. Bir şekilde bulacağız çaresini. İyi akşamlar.

Elektro

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herşeyi kontrol ettirdim. Sorun yok. Çözüm,soğuk havalarda 10 derece altında marş ta 2dk motoru ısıtmak gerekiyormuş. Böyle çözüm bulduk.

Samas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun...

candasm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herşeyi kontrol ettirdim. Sorun yok. Çözüm,soğuk havalarda 10 derece altında marş ta 2dk motoru ısıtmak gerekiyormuş. Böyle çözüm bulduk.

Sorununuz hala devam ediyor mu? Bir de bu sorun varken hic aracinizi -3 derece altinda calistirmayi da denediniz mi?