Megan II "Cruise Control" Arızası

colco

Fatih UZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzer bir sorun benim aracımdada var hız sınırlayıcı çalışıyor fakat hız sabitleyiciye geçince ekranda --- çıkıyor ve hızı okumuyor çok fazla uzun yol yapmadığımdan ihtiyaç duymadım ağustos ayında yıllık bakım zamanında göstericem bakalım servise ne olucak

pago

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bende de çok tuhaf bir sorun var şu an aracım 2006 scenic hız sabitleyiciyi açtım soldaki + tuşuna bastığımda eskiden hız artıyor - tuşuna bastığımdaysa azalıyordu şimdi + ya basıyorum hız artıyor - ye basıyorum yine artıyor yani + ya bastım mesela 90,92 diye gidiyor - ye bastığımda 90,88 olması gerekirken 92,94 diye çıkmaya devam ediyor direksiyonun sağ alt tarafındaki O tuşuna bastığımdaysa (hız sabitleyici bellek hatası) diye bir uyarı veriyor ama bu tuş çok enteresan hızı düşürüyor - butonunun yapacağı işi yapıyor bu durum başına gelen var mı acaba birde bir iki gündür arabanın stop tuşuna basıp aracı durdurduğumda torpidoda direksiyonun üzerinde (TAK TAK TAK) diye bariz belirgin bir ses gelmeye başladı sanki havalandırma pervanesi bir yerlere çarpıyormuş gibi bir ses ama bunu her zaman yapmıyor havalandırma kapalıykende yapıyor bunu böyle bir şey yaşayan varmı

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cruise control düğmesini değiştirmeniz gerekiyor elektronik olarak arızaya sebep olabilir

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cruise contol tuşunun içinde dirençler var. siz + yada - bastığınızda oluşan direnci beyine gönderiyor. Bu nedenle "dr.no" dediğini gibi olması yüksek. Parçanın fiyatı dışarıda 100tl serviste ise 260tl idi sanırım. Bilgisayara bağladığınızda belki hata mesajı yazıyor olabilir. Kontrol ettirmenizde fayda var.

istmaster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bende de çok tuhaf bir sorun var şu an aracım 2006 scenic hız sabitleyiciyi açtım soldaki + tuşuna bastığımda eskiden hız artıyor - tuşuna bastığımdaysa azalıyordu şimdi + ya basıyorum hız artıyor - ye basıyorum yine artıyor yani + ya bastım mesela 90,92 diye gidiyor - ye bastığımda 90,88 olması gerekirken 92,94 diye çıkmaya devam ediyor direksiyonun sağ alt tarafındaki O tuşuna bastığımdaysa (hız sabitleyici bellek hatası) diye bir uyarı veriyor ama bu tuş çok enteresan hızı düşürüyor - butonunun yapacağı işi yapıyor bu durum başına gelen var mı acaba birde bir iki gündür arabanın stop tuşuna basıp aracı durdurduğumda torpidoda direksiyonun üzerinde (TAK TAK TAK) diye bariz belirgin bir ses gelmeye başladı sanki havalandırma pervanesi bir yerlere çarpıyormuş gibi bir ses ama bunu her zaman yapmıyor havalandırma kapalıykende yapıyor bunu böyle bir şey yaşayan varmı

Selam, fan pervanesi vuruntu sesi bende de var. Motoru çalıştırdıktan sonra pervane açılmak ya da kapanmak istiyor sanki burada da vuruntu sesi yapıyor. Pervaneden olduğunda eminim çünkü havalandırmayı kabin içinden içeri çevirdiğim zaman da aynı sesi yapıyor.
Siz bu konu ile ilgili olarak ne yaptınız? bir çözüm bulabildiniz mi?

kaanadar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
soruınunuzu geç gördüm servise gittinizmi bilmiyorum sorunun sebibi %90 debriyaj ve fren pedallarındaki müşürlerdir degiştirin yada temassızlık olabilir sorununuz çözülcektir.