Megan II Kart Sorunu...... ACİL YARDIM.......

Maktek1534

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gün geçmiyor ki yeni bir sorun çıkmasın.... Arkadaşlar Karta Açma tuşu çalışmıyor kapama tuşu gayet güzel çalışıyor ama açma tuşu uzun denemeler sonuçu çalışıyor araç başında 5 dak. kapıları açmak için uğraştım ama yine olmadı

Pil değişimini yaptım gene olmadı yedek anahtarda da aynı sorun kart bozuk olamaz bence kapıları açmasa da kilitleme işlemini yapıyor her ili kartta bana yardımcı olursanız sevinirim.....

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Butonun lehimi atmış olabilir belki. Kartın içini açmak pek kolay değil. Ben falçatayı ısıtıp kafama göre istediğim yerden eritip keserek dış kapı açtım. Sonra çinden aldığım dış kaba taktım kartı. Yaparım derseniz dış kabı çinden ucuza alabilirsiniz benim gibi

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
2 karttada ayni sorun varsa aracin donaniminda bir sorun var. İcerdeki dugmeden acip kapaniyormu ? Teyp kodunu biliyorsaniz akunun kutup basini sokun beyin sifirlansin. Birde oyle deneyin. Birde pil kalitesiz olunca sapitabiliyor kart pilini degistirin diye

Maktek1534

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet 2 kartta açma işini yapmıyor... İçerideki buton çalışıyor

KuralZ

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önce her iki kumandanın da bataryalarını değiştirin. Tekrar deneyin. Zamandan kaynaklı olarak kumanda bataryaları bayatlamış veya deşarj olmuş olabilir... diye düşünüyoruz ancak bir bakıyoruz ki kapama normal çalışıyor demişsiniz. Buradan da araçtaki alıcının normal çalıştığını var sayıyoruz çünkü aksi halde kilitleme fonksiyonu da aynı menzilde aynı sorunu yaşatırdı. O zaman sorun kumandalarda değil, aracın alıcısının kod çakışmasındandır diye düşünmeye başlıyorum.

İlk etapta (mutlaka) bir yetkili serviste anahtarı araca tekrar kodlatın, bazen bu basit işlem sorunu çözüyor. Ancak iş emri açılırken şikayetinizi aynen burada belirttiğiniz gibi belirtin, anahtar tekrar kodlansın yazdırmayın. Böylece anahtarlar tekrar kodlandıktan sonra şikayet devam ediyorsa gerekirse ilgili ecu değişimi veya yeniden prgramlanması yapılarak sorununuz çözülebilir. Normalde üç kuruşluk bir işlem, kayda değer bir maliyeti olacağını düşünmüyorum.

Maktek1534

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
KuralZ kardeşim teşekkürler.....

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anahtarcılar tamir edebilir .

duronur2005

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm arkadaşım geçmiş olsun kumanda larda hiç bir sorun yok kardeşim .yapman gereken .aku baslını sök 15 dakka bekle geri tak.bunu yapmada önce .arabanın teybi orjinalse kodu bilmen lazım.sen den kod isteyecek.camlar sıfırlanır onlarıda dört butonuda yukarı konumda 20 saniye bekle bırak ayar tamamdır.uzakta kumandayı tekrar dene çalışırsa tamam. yine aynı hatayı verirse .renoclip cihazıyla kartları tanıtılması gerek saygılar

Maktek1534

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
duronur2005 kardeşim verdiğin bilgi için teşekürler yarın denicem + kutup başını söksem yeterli olurmu yoksa ikisinide sökeyim mi

Maktek1534

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Kart Sorunu Giderildi

İstanbul Şirinevlerde İşim Vardı Tesadüf Eseri Saatçinin Vitrininde Kardın Dış Kabını Gördüm, Sormakla Sormamak Arasında Kaldım Derken İçeride Adama Sorunumu Anlattım Oda Hallederiz Abi Dedi Arabayıda Kartıda Getir Dedi Götürdüm Kartı Açtı Elektrikçilerin Volt Amper Ölcen Çihazla Ölçtü Öncesinde Pili Değiştirip Başka Bir Çihaza Tuttu Sinyal Aralığı 43,07 ile 47,00 Arası Bişi Yazıyordu Çihaz Ekranında Kartı Açtı Açma Tuşunun Kart Devresinin Üstüdeki Açma Tuşunu Çımpızla Falan Oynadı Leğimini Yeniledi ve Kart Çalışmaya Başladı Üçret Olarak 30TL Ödedim...