Megan Touch HB 1.5 DCI EDC ARACIN ÇALIŞMAMASI

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir arızalın oldugu kesin serviste müşteri hizmetleri bölümü var buraya gidip durumu bildirin servise baskı yapsınlar cözümü hızlanır. çevre illerde ki servislerede gidin gerekirse muhtemelen arızayı cok sık yapmıyor ve servise durumu iza edemiyorsunuz bunun için önerim video kayıtı almanız işinizi hızlandırır.

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle buna çok dikkat ederim. Maalesef aracım düz bir zeminde ve stop etmeden önce N ye alıp el firenini çeker sonra P ye alırım. Aracın yükünü el firenine bindiririm. Ne yazıkki freninn sertleşmesi de mantıksız geliyor bana.

Başından beri dediğim bu prensibiyle kullanmazsan sıkıntılar büyür

muratrey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Scale sizi anlayamadim biraz daha acik ifade edebilir misiniz?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç çalışmaması ile ilgili basıma gelen olay şöyle; Toyota da basıma geldi. Otomatik araç. Mars yapıyorum elektrik var ama çalışmıyor araba. Sonra bir arkadaş geldi ve frene sert bi şekilde basıp dene dedi ve araç çalıştı. Buradan yürüttüğüm mantık su oldu; ( tamamen kendi fikrim ) bu marka bazında fark etmiyor herhalde ve bazı araçlarda ( manuel ) nasıl ki debriyaja basmadan araç çalışmıyorsa sanırım bu da onun gibi bir olay. Yanı sert basılan fren ilk çalıştırma esnasında debriyaj görevi görüyor olabilir. Fakat benim otomatik fluence de araç P de iken frene basmadan çalışıyor. Üreticinin aldığı bir tedbir olabilir sert fren basıncı ile çalışma durumu ama dediğim gibi tamamen kendi yorumum.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

TuRKSySTeM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Stop ettikten sonra , araç çalışmadığı durumlarda frene basıyor musunuz? Böyle bir durumda fren şişer, çok sert basıp deneyin birde, diğer sorununuz ise bence tüm megane 4 edc (DCi) olanlarda var ama çoğu kullanıcı dikkat etmiyor. Araç 2 ve 3 . vites arasında gazdan ayağınızı çekip saldığınızda kendini boşa alıyor, tekrar gaza bastığınızda ise gecikme oluyor ve devir yükseliyor. Bununla ilgili benimde serviste bekleyen dosyam var. Geçen hafta megane 4 kullanan bir arkadaş şanzıman için yeni yazılım geldiğini söyledi. Servise gittiğimde durumla ilgili görüşeceğim.

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Stop ettikten sonra , araç çalışmadığı durumlarda frene basıyor musunuz? Böyle bir durumda fren şişer, çok sert basıp deneyin birde, diğer sorununuz ise bence tüm megane 4 edc (DCi) olanlarda var ama çoğu kullanıcı dikkat etmiyor. Araç 2 ve 3 . vites arasında gazdan ayağınızı çekip saldığınızda kendini boşa alıyor, tekrar gaza bastığınızda ise gecikme oluyor ve devir yükseliyor. Bununla ilgili benimde serviste bekleyen dosyam var. Geçen hafta megane 4 kullanan bir arkadaş şanzıman için yeni yazılım geldiğini söyledi. Servise gittiğimde durumla ilgili görüşeceğim.

Güzel haberlerinizi bekliyoruz o zaman.

asgeda

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba, 2016 model aracımı 2017 yılında aldım. Genel olarak araçtan memnunum. Ancak aracımda garip bir sıkıntı yaşıyorum( forumda araştırdığım kadarıyla bulamadım). P konumunda getirirek stop etiiğimiz araç ertesi gün fren pedalı aşırı sert oluyor. Fren pedalı ile eş anlı start tuşuna bastığımda araç çalışmadığı gibi vites değişikliğide olmamaktadır. Renocu teknik serviste çalışanlar yaşadığım soruna anlam veremedi. Yine 1 ay kadar önce 2. ve 3. viteste gideken D konumunda olan araç kendi kendini 15-20 saniye boyunca boşa aldı yine anlam veremedim. Bu iki konu birbiriyle alakalımı bilemiyorum. Bu konularda bilgisi olan arkadaşların bana ne yapacağım veya yapmayacağım konusunda bilgilerine ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

Aracınızın fren servosun da bir hava kaçırma sorunu olabilir. Servo içindeki vakumu araç stop durumunda iken muhafaza eder, anladığım kadarı ile sizde bu vakum kaçıyor.

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servis durumu cözdümü ?