Megane 1 - 08.01.2018 tarihli Yetkili Servis Bakım Maliyeti

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fiyatlar çok arttı :( 7 taksit.

nO7q4a.jpg

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Özel serviste yarı fiyatına yaptırabilirdiniz.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 1 - 08.01.2018 tarihli Yetkili Servis Bakım

maşallah maşallah... )))

ben 2017 ocakta 1.5 bin e yaptırdım )))

adamların bi tane k4m, k4j motorları var....eski arabalar yetkili servise giremesin...
sanayide dağıtak yenilerini satak diye uğraşıyorlar )))
sanayiye girince zaten parçalanmaya başlıyo yavaş yavaş ))

bu siyasetlerinden sanayicileri köşeyi döndü..
benim sağlam motorumu bozdular...üstüme akbaba gibi çullandıar bi de..
22 binlik arabaya 15 bine sat demez mi)) adamlar oradan bile para kazanıyo...
çekici dediğin adam sanayide ki usta, çırak...ek işleri araba çekim, satım...super iş ha ))

kuzenim wosvogan golf aldı 2007 de : 23 bine 32 bine sattı 2016 da... : 9 bin kar..
yenisiki aldı golfun 43 bine...şimdi 52 bin olmuş )) : 9 bin kar

adamın bindiği yanına kar kalıyo ))) üstelik kara geçiyo...bakımları bedava geliyo))

cilo4, megane 3-4 kendi kendi kendilerin zam yapıyorlarda piyasaya...eder mi o fiyat..
işin garibi reno hala çok satıyo )))

reno hala eski imajının ekmeğini yiyorda...toros, broadway..onun ekmeğini yiyolarda...
3-5 seneye biter bu imajları ..)))

wosvogen, toyota varken reno alınmaz daha ))

zaten ona uğraşıyorlar..120 binlik ladidude, captur, 80 binlik clio4-5 ile aynı fiyat çıkarmışlar :D

onlarında ağır bakımı aynı...üstelik onların trigerini değiştirmek çok zor ))

sanayideki kankalarına parçalattırıp üstüne çökecekler...dertleri o..

algoristin arabası temiz...32 bin desek..trigeri dağıttırıp çökecekler üstüne..
18 bine sat bana diye gelecek çekiciler)))
adam direk ruh hastası olacak)))

reno bu siyasetin bedelini ödeyecek ama...şlmdi kar yaptığını sanıyolar..

algorist uyanık ama işini bilir o ))

--------

ne yarı fiyatı...500 tl ye yaparlar...bana 1.5 bine motor yapak dediler de..
artık blok mu çıkartırırlar, kol mu çıkarır, yatak mı atarlar )))

-----

hiç güvenmiyorum bu adamlara..
4 yıl veya 60.000 bin garanti veriyorlardı..
artık 2 yıl veya 60.000 bin oldu.. )))

yani 2 yıl bitince kopabilir....
o şekilde ayarlıyorlar yani....

benim motoru dağıttılar zaten...
benim motor dağılmasalar idi 2 yılda bir sokardım ))))
yani 40binde falan ))

ama sanırım 3-5 seneye dağıtılmamış megane 1-, clio2 kalmaz.. )))

onun için bunu satıp, temizini almayacağım hehe
eminim çünkü 2 yıl garanti verecekler artık..2 yılın sonunda kopacak..hehe

yani sanayideki yapılan 6ay-1 yılda kopacak...
yetkili servisteki 2 yılın tam sonunda kopacak...

demedi demeyin ))))))))))

en iyisi walkwogen, toyota almak..

latitudenin bakımı : 13.5 bin..
capturunki: 10 bin olsun o zaman:D:D:D

18 bine de megane 1 var.. )))
18 / 2 bin : 9 katı...

130 bin tl latiduda.... 130 / 9 : 13.5bin o zaman ağır bakımı olmalı )))))))))))

reno ve kankaları sanayiciler şimdilik kar yaptıklarını, zengin olduklarını sansınlarda..
herkes sanayici olup torosla gezince bunlar düşünsün ))

---------

hacı:

1 lt antifiriz mi atacaklar...

Son düzenleme:

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Aynen yaptırabilirdim, ustamda iyi, bilgili ama parçada sıkıntı çıksa ustam haklı olsa bile Yetkili Servis diyecekki "benim verdiğim mal mais, sıkıntı olmaz, sizin ustanız hatalı iş yapmış"

Zaten fiyat bu noktaya geldiği için bundan sonra ustamın başında durur öğrenir daha sonra kendim yaparım. Bundan sonraki düşüncem bu.

maşallah maşallah... )))

ben 2017 ocakta 1.5 bin e yaptırdım )))

adamların bi tane k4m, k4j motorları var....eski arabalar yetkili servise giremesin...
sanayide dağıtak yenilerini satak diye uğraşıyorlar )))
sanayiye girince zaten parçalanmaya başlıyo yavaş yavaş ))

Bu söylediğine biraz katılıyorum , fabrika bile parçasını üretmiyor ki artık, yan sanayi mal kullanman gerekiyor bu sefer, onunda ömrü ne kadar olursa.

bu siyasetlerinden sanayicileri köşeyi döndü..
benim sağlam motorumu bozdular...üstüme akbaba gibi çullandıar bi de..
22 binlik arabaya 15 bine sat demez mi)) adamlar oradan bile para kazanıyo...
çekici dediğin adam sanayide ki usta, çırak...ek işleri araba çekim, satım...super iş ha ))

kuzenim wosvogan golf aldı 2007 de : 23 bine 32 bine sattı 2016 da... : 9 bin kar..
yenisiki aldı golfun 43 bine...şimdi 52 bin olmuş )) : 9 bin kar

adamın bindiği yanına kar kalıyo ))) üstelik kara geçiyo...bakımları bedava geliyo))

cilo4, megane 3-4 kendi kendi kendilerin zam yapıyorlarda piyasaya...eder mi o fiyat..
işin garibi reno hala çok satıyo )))

reno hala eski imajının ekmeğini yiyorda...toros, broadway..onun ekmeğini yiyolarda...
3-5 seneye biter bu imajları ..)))

wosvogen, toyota varken reno alınmaz daha ))

zaten ona uğraşıyorlar..120 binlik ladidude, captur, 80 binlik clio4-5 ile aynı fiyat çıkarmışlar :D

onlarında ağır bakımı aynı...üstelik onların trigerini değiştirmek çok zor ))

sanayideki kankalarına parçalattırıp üstüne çökecekler...dertleri o..

algoristin arabası temiz...32 bin desek..trigeri dağıttırıp çökecekler üstüne..
18 bine sat bana diye gelecek çekiciler)))
adam direk ruh hastası olacak)))

reno bu siyasetin bedelini ödeyecek ama...şlmdi kar yaptığını sanıyolar..

algorist uyanık ama işini bilir o ))

--------

ne yarı fiyatı...500 tl ye yaparlar...bana 1.5 bine motor yapak dediler de..
artık blok mu çıkartırırlar, kol mu çıkarır, yatak mı atarlar )))

-----

hiç güvenmiyorum bu adamlara..
4 yıl veya 60.000 bin garanti veriyorlardı..
artık 2 yıl veya 60.000 bin oldu.. )))

yani 2 yıl bitince kopabilir....
o şekilde ayarlıyorlar yani....

benim motoru dağıttılar zaten...
benim motor dağılmasalar idi 2 yılda bir sokardım ))))
yani 40binde falan ))

ama sanırım 3-5 seneye dağıtılmamış megane 1-, clio2 kalmaz.. )))

onun için bunu satıp, temizini almayacağım hehe
eminim çünkü 2 yıl garanti verecekler artık..2 yılın sonunda kopacak..hehe

yani sanayideki yapılan 6ay-1 yılda kopacak...
yetkili servisteki 2 yılın tam sonunda kopacak...

demedi demeyin ))))))))))

en iyisi walkwogen, toyota almak..

latitudenin bakımı : 13.5 bin..
capturunki: 10 bin olsun o zaman:D:D:D

18 bine de megane 1 var.. )))
18 / 2 bin : 9 katı...

130 bin tl latiduda.... 130 / 9 : 13.5bin o zaman ağır bakımı olmalı )))))))))))

reno ve kankaları sanayiciler şimdilik kar yaptıklarını, zengin olduklarını sansınlarda..
herkes sanayici olup torosla gezince bunlar düşünsün ))

---------

hacı:

1 lt antifiriz mi atacaklar...

Olay bence yetkili servis veya sanayi ustası değil. Ben yetkili servisde işlem yapan ustalara güvenmiyorum çünkü işlem yaparken hiçbir şekilde başında durupda görme imkanım yok. Ama parça kendi parçası, işçiliği yine kendi eğitim verdiği ustalar yapıyor, birşey olursa başına ekşirim. Suçu başkasına atma şansı yok. Özelde ustan iyiyse başında durabilirsin işide biliyorsan karışma şansın var. Ama asıl olay denetleme sisteminin ve yasa uygulayıcılarının işlerini düzgün yapmamasından kaynaklı. İş yapan bir şahıs kötü niyetli olabilir ama yasaya göre ciddi bir şekilde ceza uygulanırsa şahsın niyeti ne kadar bozuk olursa olsun işini düzgün yapmak zorunda kalır. Bence bütün olay bu.

Yetkili servis deyip duruyoruzda başıma yetkili servisde gelen olayı da anlatayım da yetkili servislerde de neler olabileceğini örnekleyim.

Her zamanki gibi yukarıda paylaştığım faturada da görüldüğü gibi Kastamonu Buyruk Otomotivde aracımın ağır bakımını yaptırdım. İlk defa servise verdiğim paraya içim gitti çünkü gerçekten gereğinden fazla bir fiyat oldu bu seferki.1500TL olsa içim acımazdı. Cumartesi sabah teslim ettim aracı akşam üstü aradılar aracınız hazır diye. Ben ilçeye geldim pazartesi alırım aracı dedim. Yalnız biz ön düzeni kontrol ettik baya bir sıkıntısı var ben size söyleyim yaptırmak isterseniz onlarıda yapalım ancak derken araya girdim siz yine sayında dedim benim aracımın ön düzeninde arızalı parça yoktur ayrıca olsa dahi servisinizde maisin parçası yok ki dedim bize zorla yan sanayi kullandırıyorsunuz. Arayan kişi bende onu söyleyecektim parça yok dedi ama getirtelim kabul ederseniz dedi. Sayın siz dedim "viraj demir uç lastiği ön amortisör bilyeli üst tabla ön aks rulmanı sol aks iç körük rot kolu motor takozu ." Fiyat ne dedim sadece parçalar 1570TL tutuyor dediler. Kalsın dedim. Benim aracımda önden iki yerden ses gelebilir ilki direksiyon kutusundaki çok az bir boşluk var ya odur yada viraj demir uç lastikleri yırtılmıştır başkada biryerden ses gelmez dedim. Siz buraya gelince görüşelim olmadı dediler iyi dedim alınca konuşuruz. Pazartesi oldu aracı almaya gittim telefonda konuştuklarımızı orada da konuştuk, hatta dediki servis yetkilisi " benim bu aracı buradan bu şekilde çıkarmamam lazım tehlike arz eder :) Güldüm . Aracımı 70km kullandım evin önüne dönerken teker sanki davlumbaza sürter gibi bir ses geldi arkasındanda metalin metale vurma sesi geldi. Adamların günahınımı aldım acaba diye düşündüm lastikçiye gittim sağ tekeri söktürdüm davlumbaza baktım herhangi bir çıkma yok. Solu söktürdüm davlumbazın plastik pimi yok. Hah dedim bundan demekki plastik kelepçe ile hallettim ama metal sesi nerden geldi acaba dedim baktım bulamadım bir türlü. Eve giderken ses çıkarmadı bu sefer. İyi dedim heralde oymuş. Bir süre kullandım dik bir rampada geri giderken aynı sesi duydum bu sefer dedimki sıkıntı var adamlar doğru söylemiş. Kendi ustama gittim böyle bir ses geliyor anlattım dik bir rampa bulduk kaputu açtık ben direksiyona geçtim çok hafif bir şekilde aracı geri aldım ses çıkınca dur dedi, gel bak. Motor takozunu kastırmışlar kime oynattın sen bunu dedi yetkili servise dedim :)) Dükkana gidelim servis şefide benim dükkanın yan tarafında şimdi gel bir söyleyim dedi, gittik adama direkt siz nasıl iş yapıyorsunuz hem adamdan para alıyorsunuz birde düzgün yapmamışsınız düzeltmek için bana getiriyor aracını diye kızdı. Servis şefide bakalım ama bugün olmaz dedi adamlar 70km mesafeden geliyor bakacaksınız dedi ustamda. Ben ağzımı açmadım. Giderken kendi ustama dedimki, ustam sen bunu düzelt yapmışken benim viraj demir uç lastiklerinide değiştir ağzımı bozmayım şimdi ben onlara yapacağımı biliyorum, sen bakıver dedim. Motor takozunu kasılmadan kurtardı düzgünce taktı, viraj demir uç lastiklerinide değiştirdik. Gözle görülen diğer yerlerde baktık akünün sabitleme vidasıda boştaymış, akümülatörün soketinide takmamışlar onlarıda hallettik, Birde bize yemek ısmarladı :) Arabada çıt yok şimdi.

İş insanın ahlaklı olmasında bitiyor. İnsan ahlaklı olmazsa bunu zorla yasalar yaptırmalı. Birde iyi kötü aracını tanıyacaksın.

Bu aynı yetkili servisle 3. sorun yaşayışım bu arada.:)

76PqBL.jpg

1JrL7B.jpg

9mEQr8.jpg

Son düzenleme:

barbaros_42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen yaptırabilirdim, ustamda iyi, bilgili ama parçada sıkıntı çıksa ustam haklı olsa bile Yetkili Servis diyecekki "benim verdiğim mal mais, sıkıntı olmaz, sizin ustanız hatalı iş yapmış"

Zaten fiyat bu noktaya geldiği için bundan sonra ustamın başında durur öğrenir daha sonra kendim yaparım. Bundan sonraki düşüncem bu.

Bu söylediğine biraz katılıyorum , fabrika bile parçasını üretmiyor ki artık, yan sanayi mal kullanman gerekiyor bu sefer, onunda ömrü ne kadar olursa.

Olay bence yetkili servis veya sanayi ustası değil. Ben yetkili servisde işlem yapan ustalara güvenmiyorum çünkü işlem yaparken hiçbir şekilde başında durupda görme imkanım yok. Ama parça kendi parçası, işçiliği yine kendi eğitim verdiği ustalar yapıyor, birşey olursa başına ekşirim. Suçu başkasına atma şansı yok. Özelde ustan iyiyse başında durabilirsin işide biliyorsan karışma şansın var. Ama asıl olay denetleme sisteminin ve yasa uygulayıcılarının işlerini düzgün yapmamasından kaynaklı. İş yapan bir şahıs kötü niyetli olabilir ama yasaya göre ciddi bir şekilde ceza uygulanırsa şahsın niyeti ne kadar bozuk olursa olsun işini düzgün yapmak zorunda kalır. Bence bütün olay bu.

Yetkili servis deyip duruyoruzda başıma yetkili servisde gelen olayı da anlatayım da yetkili servislerde de neler olabileceğini örnekleyim.

Her zamanki gibi yukarıda paylaştığım faturada da görüldüğü gibi Kastamonu Buyruk Otomotivde aracımın ağır bakımını yaptırdım. İlk defa servise verdiğim paraya içim gitti çünkü gerçekten gereğinden fazla bir fiyat oldu bu seferki.1500TL olsa içim acımazdı. Cumartesi sabah teslim ettim aracı akşam üstü aradılar aracınız hazır diye. Ben ilçeye geldim pazartesi alırım aracı dedim. Yalnız biz ön düzeni kontrol ettik baya bir sıkıntısı var ben size söyleyim yaptırmak isterseniz onlarıda yapalım ancak derken araya girdim siz yine sayında dedim benim aracımın ön düzeninde arızalı parça yoktur ayrıca olsa dahi servisinizde maisin parçası yok ki dedim bize zorla yan sanayi kullandırıyorsunuz. Arayan kişi bende onu söyleyecektim parça yok dedi ama getirtelim kabul ederseniz dedi. Sayın siz dedim "viraj demir uç lastiği ön amortisör bilyeli üst tabla ön aks rulmanı sol aks iç körük rot kolu motor takozu ." Fiyat ne dedim sadece parçalar 1570TL tutuyor dediler. Kalsın dedim. Benim aracımda önden iki yerden ses gelebilir ilki direksiyon kutusundaki çok az bir boşluk var ya odur yada viraj demir uç lastikleri yırtılmıştır başkada biryerden ses gelmez dedim. Siz buraya gelince görüşelim olmadı dediler iyi dedim alınca konuşuruz. Pazartesi oldu aracı almaya gittim telefonda konuştuklarımızı orada da konuştuk, hatta dediki servis yetkilisi " benim bu aracı buradan bu şekilde çıkarmamam lazım tehlike arz eder :) Güldüm . Aracımı 70km kullandım evin önüne dönerken teker sanki davlumbaza sürter gibi bir ses geldi arkasındanda metalin metale vurma sesi geldi. Adamların günahınımı aldım acaba diye düşündüm lastikçiye gittim sağ tekeri söktürdüm davlumbaza baktım herhangi bir çıkma yok. Solu söktürdüm davlumbazın plastik pimi yok. Hah dedim bundan demekki plastik kelepçe ile hallettim ama metal sesi nerden geldi acaba dedim baktım bulamadım bir türlü. Eve giderken ses çıkarmadı bu sefer. İyi dedim heralde oymuş. Bir süre kullandım dik bir rampada geri giderken aynı sesi duydum bu sefer dedimki sıkıntı var adamlar doğru söylemiş. Kendi ustama gittim böyle bir ses geliyor anlattım dik bir rampa bulduk kaputu açtık ben direksiyona geçtim çok hafif bir şekilde aracı geri aldım ses çıkınca dur dedi, gel bak. Motor takozunu kastırmışlar kime oynattın sen bunu dedi yetkili servise dedim :)) Dükkana gidelim servis şefide benim dükkanın yan tarafında şimdi gel bir söyleyim dedi, gittik adama direkt siz nasıl iş yapıyorsunuz hem adamdan para alıyorsunuz birde düzgün yapmamışsınız düzeltmek için bana getiriyor aracını diye kızdı. Servis şefide bakalım ama bugün olmaz dedi adamlar 70km mesafeden geliyor bakacaksınız dedi ustamda. Ben ağzımı açmadım. Giderken kendi ustama dedimki, ustam sen bunu düzelt yapmışken benim viraj demir uç lastiklerinide değiştir ağzımı bozmayım şimdi ben onlara yapacağımı biliyorum, sen bakıver dedim. Motor takozunu kasılmadan kurtardı düzgünce taktı, viraj demir uç lastiklerinide değiştirdik. Gözle görülen diğer yerlerde baktık akünün sabitleme vidasıda boştaymış, akümülatörün soketinide takmamışlar onlarıda hallettik, Birde bize yemek ısmarladı :) Arabada çıt yok şimdi.

İş insanın ahlaklı olmasında bitiyor. İnsan ahlaklı olmazsa bunu zorla yasalar yaptırmalı. Birde iyi kötü aracını tanıyacaksın.

Bu aynı yetkili servisle 3. sorun yaşayışım bu arada.:)

Çagrı bey orada da calısan cocuklar var. Stajerler ve okul sonrası yeni çalışmaya başlayanlar buyuk ihtimalle onlardan birine vermişlerdir. Geçmiş olsun.

Bu arada biraz fazlaymıs fiyatı.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
1-
Ben yetkili servisde işlem yapan ustalara güvenmiyorum çünkü işlem yaparken hiçbir şekilde başında durupda görme imkanım yok.
hatta dediki servis yetkilisi " benim bu aracı buradan bu şekilde çıkarmamam lazım tehlike arz eder :) Güldüm .

2-
Bir süre kullandım dik bir rampada geri giderken aynı sesi duydum bu sefer dedimki sıkıntı var adamlar doğru söylemiş. Kendi ustama gittim böyle bir ses geliyor anlattım dik bir rampa bulduk kaputu açtık ben direksiyona geçtim çok hafif bir şekilde aracı geri aldım ses çıkınca dur dedi, gel bak. Motor takozunu kastırmışlar kime oynattın sen bunu dedi yetkili servise dedim :))

Gözle görülen diğer yerlerde baktık akünün sabitleme vidasıda boştaymış, akümülatörün soketinide takmamışlar onlarıda hallettik, Birde bize yemek ısmarladı :) Arabada çıt yok şimdi.

3-

1-hacı ikisi kanka...yetkili servis ile özel servis beraber çalışıyor aslında..
sen ikisine de para verdin mi...olay bitmiştir :D
önemli olan paranı almaları... ))

arabayı ilk aldım...YETKİLİ SERVİS te experte soktum....hava yastığının ortası yırtıktı...patlak mı bu dedim..
............... elini soktu hava yastığına yırttı, patlak değil dedi... :D bildiğin dağıttı...tam o anda kafayı gömeceksin de işte ...salla...:D

yazıyorum...2010 expert raporunu ve fiyatını:D
sağ aks ses yapıyor...komple değişecek: 860tl
sol aks : 630tl
sağ- sol tabla : 840 tl..

sağ sol tabla bozuk dediler...50 tlik parça taktırttılar...en çokta ona yanıyom :D

tüm paramı arabaya verdim...ablamın kredi kartını kullandım...bi de bana hırsız muamelesi yaptılar )))
çok zoruma gitti ha....zorla mı çaldım kartı diye teyit ediyolar :D
ablam dediki çalmadı kartı, kendi isteğimle verdim..kullanın ))

uyanıklara bak..yolunu bulmuşlar ha ))

yani özet: ikisi birbirininin kankası hacı...
o ona bağırmış falan filan işin tiyatrosu ))
özel servisi çok az olan araba alacaksın..mesela toyota, nissan, opel

2-arka motor takozuyla neden oynadılar...trigerde motor kalkıyor ama, lifte yapınca orayı sökmeye gerek yok benim bildiğim..

aküyü de anlamadım hacı))

3-reno bitti bence türkiyede...reno yaptığı büyük binaların parasını bizden çıkardı ama...son 5-10 senesi...
toyota, wasvogen gören adam almıyo reno bi daha zaten ))

Son düzenleme:

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çagrı bey orada da calısan cocuklar var. Stajerler ve okul sonrası yeni çalışmaya başlayanlar buyuk ihtimalle onlardan birine vermişlerdir. Geçmiş olsun.

zaten yeri geliyo yetkili servis , sanayiden parça istiyo ))

işcilik fiyatı çok alıyorsa çalıştırmasın hacı abi....zaten işciliğine para veriyon adamların...parça fiyatları aynı )))

--------

ek olarak: yanlış yapma şansı yok...dünyanın en kazması gelse yanlış yapamaz..
gördüm ben programlarını..

bilgisayar gibi bi ekran var...orada diyor
mesela 3. somunu çıkartın şimdi 15 tork ile sıkın..
şimdi 4. somunu çıkartın 20 tork ile sıkın...

vs..vs...

tartışmalarından dolayı sinirle çok sıkmış olabilir hehe hehe hehe hehe

----------
ne zaman reno...

1- insanları aptal yerine koymaz..
2- müşterilerine çok para söyleyip başkasının kredi kartını kullandırıp bize hırsız muamelesi yapmaz...
o zaman şikayet etmeyiz hehehehe hehe

sağlam araba üret...eski arabanı neden bozuyon..uyanık..

10 bin masraf yaptım ya..kaza yapmadım...motorumu dağıttılar, Allahsızlar:D

satmıyorum arkadaş...zorla mı :D :D
almıyorum yeni arabanızı...

ölene kadar süreceğim...inadım inat....

ha Allah göstermesin kaza yapıp perte çıkarsa biter..

ahhh...ahhh ...ustalar...gariban...ustalar...işcisin sen işci kal giy dedi tulumları :(:(

Son düzenleme:

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdi araba 1999-2003 model diye ağır bakımına 1000 tl almıyo ki benden..

clio4-5., megane 5-6-7..onların bakım fiyatları da aynı )))
o da 1.5 - 2.5 bine değiştiriyo...

hem clio4-5, megane 5-6-7 aynı bakım fiyatı alıyor...
hem de bozmaya çalışıyolar beraber ))

benim sağlam motorumu ne hakla bozuyon arkadaş ))
yok salıncaklarımı değiştirtiyon, yok hoparlörimi söktürüyon..

40-50 binin olacak...alacaksın yeni araba...o zaman bakımların bedavaya geliyor..
40 bine aldın...2 sene sonra 45 bin zaten araba))
zaten 40-50 bini olan adamda reno almıyo...gidiyo golf, corolla alıyo ))

----

spring, broadwaye adam 15 bin istiyo...

harcattığın kadar biz de piyasadan para isteriz arkadaş )))

megane 1 ciler 40 binden aşağı yazmayın arabanıza...

broadwaye eski kasa 15 bin diyolar))

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Teşekkürler, inşallah sente ayarını da onlardan biri yapmamıştır. :)

1-

2-

3-

1-hacı ikisi kanka...yetkili servis ile özel servis beraber çalışıyor aslında..
sen ikisine de para verdin mi...olay bitmiştir :D
önemli olan paranı almaları... ))

arabayı ilk aldım...YETKİLİ SERVİS te experte soktum....hava yastığının ortası yırtıktı...patlak mı bu dedim..
............... elini soktu hava yastığına yırttı, patlak değil dedi... :D bildiğin dağıttı...tam o anda kafayı gömeceksin de işte ...salla...:D

yazıyorum...2010 expert raporunu ve fiyatını:D
sağ aks ses yapıyor...komple değişecek: 860tl
sol aks : 630tl
sağ- sol tabla : 840 tl..

sağ sol tabla bozuk dediler...50 tlik parça taktırttılar...en çokta ona yanıyom :D

tüm paramı arabaya verdim...ablamın kredi kartını kullandım...bi de bana hırsız muamelesi yaptılar )))
çok zoruma gitti ha....zorla mı çaldım kartı diye teyit ediyolar :D
ablam dediki çalmadı kartı, kendi isteğimle verdim..kullanın ))

uyanıklara bak..yolunu bulmuşlar ha ))

yani özet: ikisi birbirininin kankası hacı...
o ona bağırmış falan filan işin tiyatrosu ))
özel servisi çok az olan araba alacaksın..mesela toyota, nissan, opel

2-arka motor takozuyla neden oynadılar...trigerde motor kalkıyor ama, lifte yapınca orayı sökmeye gerek yok benim bildiğim..

aküyü de anlamadım hacı))

3-reno bitti bence türkiyede...reno yaptığı büyük binaların parasını bizden çıkardı ama...son 5-10 senesi...
toyota, wasvogen gören adam almıyo reno bi daha zaten ))

1. de yazdığın olayı benim ustam yapmaz, adam para dahi istemedi. Birde yemek ısmarladı. Borçlandırdık adamı. O da aynı yerden ayrılma kızmasının nedeni muhtemelen zamanında beraber çalışmış olmaları.

2. Motor takozunu sökmezsen egzantirik dişlilerine ulaşamazsın, bizim akü sürücü tarafında onu sökmeyincede muhtemelen silindir kapak tapalarına ulaşmak zor oluyor. Söküldüğü bariz zaten ben + kutbundaki plastik korumayı çapraz takıyordum çünkü akünün tutacağı ancak o zaman yatay vaziyete geçiyor, onuda düz yaptıklarından tutacak dik şekildeydi kapanmıyordu.

3. Ben olaya marka bazında bakmak istemiyorum , diğer markaların forumlarına bakıyorum onlarda da hep sorun var, sorun dediğim servislerden kaynaklı genelde. Tüm markalar için söyleyim müşteri memnuniyetini öncelik olarak görmeyen işini düzgün yapmayan Yetkili Servisler batsın gitsin ne orda çalışanı düşünürüm ne de evde beslediği ailesini. Kötü niyetle iş yapan barınmasın.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler, inşallah sente ayarını da onlardan biri yapmamıştır. :)

hacı sente olayını ben biliyom :D
motor öne arkaya doğru sallanarak çalışmıyorsa düzgündür...
egzozta patırtı..
rolanti yüksek gaza basıyon gibi..
ilk çalıştırma şakırtı sesi
pc de manyetik kaptör hatası

ARABA BOZUK İKEN GÖTÜRSEM BİLEMEM DE...
SAĞLAM ARABAYI BOZDUKLARINDAN ÖĞRENİYOM...
YANİ BU KADARDA APTAL YERİNE KONMAZ KARŞINDAKİ İNSAN ))

samsun,çorum, amasya tüm ustalarla akraba olmuştum bu sorunu çözmek için..
sonunda 1 tenesi tekbir getirdi, namaza durdu, tövbe ett...düzeltti senteyi 300tl ye))
(ciddiyim namaz falan kılmıştı))
ama güvenemedim tekrar gibip 1.5 bin tl verdim

sentesini düzgün takarlarda...2 sene tam bitince kopacak gibi ayarladıysalar bilmem ))
2 seneden önce koparsa yapan adam işten atılır , motoru da bedavaya yaparlar...

1. de yazdığın olayı benim ustam yapmaz, adam para dahi istemedi. Birde yemek ısmarladı. Borçlandırdık adamı. O da aynı yerden ayrılma kızmasının nedeni muhtemelen zamanında beraber çalışmış olmaları.

doğrudur...iyi adamlarda var sanayide...

2. Motor takozunu sökmezsen egzantirik dişlilerine ulaşamazsın, bizim akü sürücü tarafında onu sökmeyincede muhtemelen silindir kapak tapalarına ulaşmak zor oluyor. Söküldüğü bariz zaten ben + kutbundaki plastik korumayı çapraz takıyordum çünkü akünün tutacağı ancak o zaman yatay vaziyete geçiyor, onuda düz yaptıklarından tutacak dik şekildeydi kapanmıyordu.

haaa ben akü üst sol da sanıyordum...bir de şanzuman(motor arka takozu) ses yapıyor sanıyordum

3. Ben olaya marka bazında bakmak istemiyorum , diğer markaların forumlarına bakıyorum onlarda da hep sorun var, sorun dediğim servislerden kaynaklı genelde. Tüm markalar için söyleyim müşteri memnuniyetini öncelik olarak görmeyen işini düzgün yapmayan Yetkili Servisler batsın gitsin ne orda çalışanı düşünürüm ne de evde beslediği ailesini. Kötü niyetle iş yapan barınmasın.

yani özel servis tamam, yarı fiyatına yapıyo diye dağıtıyo da arabayı..
yetkili serviste sağlam parçaları bozuk deyip dağıttıryo sanayide...

takozu torkuna göre sık demi )) yazıyo pc de gözünün önünde zaten..

tüm orta karadenizi dolaştım :D
amasya renault uğur oto yetkili servisi...onlar kadar delikanlı, kral adamlar görmedim...
müdürü....para, iş, desinler diye değil...karakterinden mütevazi, kişilikli birisi ))

Son düzenleme: