Megane 1 16V motor rölantide durmuyor [ÇÖZÜLDÜ]

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
titreme bitti çekiş artı istop etmiyor rahat çalışıyor devir sabit 10 çalışıyor iki gündür saat üstkapak 1 ay önce sıfırlandı

üst kapağı kompe mı değiştirdin...rekteviye mi yapıldı hocam...subaplarda değiştir mi bu arada

fatih06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kendin değiştirebildiysen helal olsun...benimkini değiştirirken boğaz kelebeğinin vida tutan yerini kırdılar falan fistan...

moralini bozmak için olmasın ama...bozulur yine....1-2 ay sonra...motorun hiç rektefiye gördü mü
m
motorla ilgili sorunum yok üst kapak yaptırdım motor tertemiz araba 170000 de araba şimdi uçuyor

fatih06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
üst kapağı kompe mı değiştirdin...rekteviye mi yapıldı hocam...subaplarda değiştir mi bu arada
16 sibop degişti tirger atladı rolantide motorun güzel oldugu söylendi yağ su eksitme yok hararet yok basarsan 200 aşıyor kafana takılan varsa ara beni 05054810629

Son düzenleme:

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
16 sibop degişti tirger atladı rolantide motorun güzel oldugu söylendi yağ su eksitme yok hararet yok basarsan 200 aşıyor kafana takılan varsa ara beni 05054810629

saol teşekkürler hocam...kafamdaki soruları sordum...
senin arabayı güzel yapmışlar hocam...
oksijen sensöründe bozulmaz..

kazasız belasız sürüşler dilerim

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu araçlarda ,bu sorunlarla karşılaşıldığında ilk olarak motor aksamını oynamadan direk sensörleri kontrol etmek en doğrusu galiba.

fatih06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rolanti motoru degişti maf sensörü bobinler emme manıfot contaları değişti kelebek temizlendi sorun devam ediyor anlayan varsa yazsın tek arızalı oksijen sensoru bozuk gözüküyor ondan yaparmı
sorun çözüldü oksijen sensörü degiştirdim rolanti düzeldi çekiş arttı gazdan ayağını çekince istop etmiyor ustalar hepsi yanıldın her gittigimiz usta kelebek rolanti motoru mah sensörü dedi durdu olan bizim cebe oldu bobinlere kadar degiştirdiler hele katarizor boşuna degişti insanları yolmaktan başka birşey yapmıyorlar oksijen sensörünü bilgisayarda ağrızalı gördülleri halde bundan yapmaz diyorlardı yetgili servisten bir utaya sordum allah rağzıolsun onun sayesinde çözdüm 2001 ustü megan 1 megan 2 16 16 w çift oksijen sensörü olanlar yapıyor özelliklemanıfot üzerindeki beni yaktılar siz yanmayın diye yazdım ustaların çogu bu arızayı bilmiyorlar meganların kıronik sorunu diyorlar biz annamıyoruz demiyorlar bir uyarıda yapayım oksijen sensörü degiştikten sonra sabahları ilk 1 dakka calışınca gazyemiyordu benzinde oda düzeldi ustalar ondan ilgilide şunu diyorlardıbenzin motoru zayıflamış degişmesi lazım diyorlardı alakası yokmuştu

Son düzenleme:

fatih06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen onun için yazdım bir insana yardımcı olursak diye