Megane 1.4 16 valf hızlanma sorunu

KnoxVilleee

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bu benim ilk arabam. haliyle konunun aşırı cahiliyim. Alalı birkaç ay oldu pekte hız yapan biri değilim o yüzden farketmedim simdiye kadar, fakat yakın zamanlı gördüm ki araçla maksimum gaz kökleyerek 130 görebiliyorum. İnternette videolardan 180 leri görenleri gördüm. Bir ustaya bu kadar fikirsiz gitmek istemedim. Bu bi arıza mı? Ondan da emin değilim doğrusu. Konuyla ilgili sıkıntım ne olabilir?

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
hocam 130u geçmiyorsa çok büyük problem vardır. ancak tek bir problem vardır diyemeyiz. nokta atışı tespit yapabilmem için arabayı görmem incelemem lazım. bir kaç tane sebep sayayım. saydığım şeyler aklınızda yer edinsin.
ateşleme sistemi en başta gelir. ateşlemesi zayıf araba çekiş düşüklüğü yapar. ateşlemeden kastım bujiler, buji kabloları ve bobinler.
araç benzinde 130u geçmiyorsa benzin pompası, benzin filtresi, enjektörler olabilir.
lpgde 130u geçmiyorsa lpg filtresi tıkalıdır veya gaz ayarında sorun vardır.
baskı balata bitik olabilir. baskı kaçırdığı için hızlanmıyor olabilir.
video çekerseniz benim yorumlamam için daha mantıklı olur.
sanayiye giderseniz s.aleyküm usta demenizle ateşleme takımı değişir. düzelmezse masraf açmaya devam ederler.
Arkadaşlar bu benim ilk arabam. haliyle konunun aşırı cahiliyim. Alalı birkaç ay oldu pekte hız yapan biri değilim o yüzden farketmedim simdiye kadar, fakat yakın zamanlı gördüm ki araçla maksimum gaz kökleyerek 130 görebiliyorum. İnternette videolardan 180 leri görenleri gördüm. Bir ustaya bu kadar fikirsiz gitmek istemedim. Bu bi arıza mı? Ondan da emin değilim doğrusu. Konuyla ilgili sıkıntım ne olabilir?