Megane 1 airbag sargıs tamiri

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabayı aldıığımda expertte dönen kollektor dağınık yazmışlardı. sonra soruşturdum airbag sargısının olduğu yermiş. bi sorun yoktu ama rahatsız ediyordu beni. 3 gün önce arabaya bindim içindeki beyaz sargılar içinden çıkmış direksiyona bazen dolanıyor. hemen sorun büyümeden elektrikciye götürdüm.
elektrikci tamiri yok dedi,dedim bozuk değil airbag lambası yanmıyor zaten vs.. vs..
airbag direksiyon sökemem dedi, tamam ben sokerim dedim. soktum direksiyonu gerisini ustaya devrettim. kollaktorun bir tırnağı kırılmış, usta tornavida ile kırılan tırnağı çıkardı yapıştırdı, sargıları geri saldı, tam sol yap direksiyonu dedi ona göre ayarladım. ok dedim 15 tl ye sorunu hallettik. misss gibi oldu, daha çok sevmeye
başladım arabayı. turk zekası sorunları en az masrafla bitirmeyi bilmeli:)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orada bir kopukluk varsa airbag lambası yanması lazımdı .
Neyse geçmiş olsun .

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ilginc.. Sarmaya bile 80-100 lira para istiyorlar ve garanti de vermiyorlar.

Neyse ki sorun kalmamis. Gecmis olsun..

Sent from my Calculator using Tepetaklak

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla süpersiniz 800 tl civbarında onarımıda yetkili servisler yapmaz zaten :eyv

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
işte kopmadan hemen tamirciye götürdüm.
eğer kopukluk olsaydı yeni sargının boyu,kalınlığı vs.. garanti veremezlerdi evet.
ben tüm riskleri göze alarak ustaya kurcalattım zaten.
82A9583C365F4B23987204926C563CD6.jpg

aynen resimdeki gibi o yuvarlak kısmı tırnaklarından tornavida ile ittirilerek komple çıkarılıyor.
hatta o beyaz sargı bile komple çıkabiliyor.

yani sonuç olarak: eğer dönen kollektorun kırıldığını erken farkederseniz ve eğer airbag lambası yanmıyorsa yani bir kopukluk yoksa amatorce tamiri mümkün.

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
airbagle hiç sorun yaşamadım.. inşallah yaşamamda ..yalnız şu sargıya 800 lira istiyen servisin ciddi şekilde vicdanın sorgulaması lazım...hani yapısıda standart dvd okuyucu kablosu gibi bi şey kopanda odur zaten yada kopmada demiyelim kırılma olur bu kabloda.. ek yerlerindende değişebilir gibi görünüyor.. güzel paylaşım böyle bi şey başıma gelirse ne yapıcağımla ilgili kafamda bir taslak oturdu sayenizde teşekkürler :)

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok ya ne 800'u. 3 ay once muratin sargisini degistirdik. Orijinal sargiyi tanidik parcacidan 160 liraya aldik. 50 lira da airbag tamircisine sok tak icin verdik. Hepi topu 210 tl'lik bi masraf.

800 liraya komple simit+airbagli gobek alirsin :D

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
güzel paylaşım böyle bi şey başıma gelirse ne yapıcağımla ilgili kafamda bir taslak oturdu sayenizde teşekkürler :)

ben teşekkür ederim. arabanın zaten benzini masraf, böyle küçük şeylere de dünya dolusu para vermekten bıktık

Yok ya ne 800'u. 3 ay once muratin sargisini degistirdik. Orijinal sargiyi tanidik parcacidan 160 liraya aldik. 50 lira da airbag tamircisine sok tak icin verdik. Hepi topu 210 tl'lik bi masraf.

o kadar da ucuz değil. 700tl airbag, simit 400tl en son sorduğumda fiyatlar böyleydi. sargı da olsa olsa 300-400tl arası bişeydir

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

abi öyleyse eyvallah verir parasını yaptırırız ama 800 lira yani arabanın değeri neki şu uyduruk sargı 800 olsun :D