Megane 1 Akü kutup başlarını söktükden sonra elektrik işareti yanıp sönüyor?

ramazanalkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, geçen aküyü kutup başlarını temizlik amaçlı söktük ancak geri monte ettiğimizde immobilizer ışığı yanmıyordu ve elektrik ışığı sürekli yanıp sönüyordu.

Aşağıdaki resimde kırmızı işaretli olan yer sürekli yanıp yanıp sönüyor araç marş basıyor ancak çalışmıyor.Yeşil işaretli olan yerde yanıp sönen kırmızı ışıkta hiç yanmıyor.

X6pmnD.jpg

Lütfen yardımcı olurmusunuz neyden kaynaklanıyor olabilir?

Not: Akü kutup başlarını değiştirmedim.(+ - karıştırmadım)

Son düzenleme:

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sigorta panelinde ALIM UCH yazan sigorta yanmış olabilir.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Senin için araştırdım. "Alıntıdır"

Sabahtan akşama kadar araştırıyorum insanların cevap bulamadıkları ve bizim es geçtiğimiz konuları şimdi belirteceğim durumu biz her gün birilerine anlatıyoruz fakat buraya detaylı en ince ayrıntısına kadar belirtmeyi uygun buldum. Renault Twingo ve Renault Megane 1 modeli bu otomobiller malesef biraz tatsızdır. Şunu altınızı çizecerek söylüyorum mesafesi kısa diye, dış plastik kısmı kırık diye bu kumandalara ellemeyin, dokunmayın çalıştırmayana kadar pilini değiştirmeyin yolda kalırsınız bilginiz olsun. Uzaktan kumanda ile açılmayan araba gösterde tablosundaki ışığın sönmemesine sebebiyet veriyor buda malesef motorun çalışmasına engel teşkil ediyor.

Ne yapmalıyım ?

Yukarıdaki durum cereyan ettiyse yetkili servisten arabanın 4 haneli güvenlik kodunu istemelisiniz merkezi kilit butonuna basarak o güvenlik kodunu araca girmelisiniz örneğin 1579 aracın güvenlik kodu kontağı açıp bir defa butona basıyorsunuz 1 hane girildi bırakıp tekrar basılı tutuyorsunuz kırmızı ışığın 5 kere sinyal vermesini bekliyorsunuz verdikten sonra bırakıyosunuz tekrar basarak kırımızı ışığın 7 kere yanıp sönmesini bekliyorsunuz sonra tekrar bırakıp bastığınızda 9 kırmızı ışık tamamlandığını gördükten sonra elinizi butondan çekerek aracın çalışmasını sağlıyorsunuz. İşlem zor gibi görünsede bir defa yaptığınızda sizin için basitleşecektir. Sınırının olmadığını yukarıda söyledim bu durumdan kurtulmak için sistemi tamamen ortadan kaldırmalı ve aracımıza uzaktan kumandalı bildiğimiz merkezi kilit sistemi taktırmalıyırız dediğim gibi yaparsak artık her yere kafamız rahat şekilde gidebiliriz. Aksi halde orjinalliği bozulmasın tarzında bir düşüncemiz olur ise nezaman nerede kalacağımız malesef belli olmaz.

Otomobilanahtari com dan alıntıdır.

Son düzenleme:

ramazanalkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sigorta panelinde ALIM UCH yazan sigorta yanmış olabilir.

aYaoWz.jpg

Sigorta panelim bu şekilde bunun altında 5 adet daha sigorta var ALIM UCH sigortası bulamadım?

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizimkilerde altta dediğiniz yerde var. 5 Amperlik sigorta. O kısımdaki sigortaların birisinde yanma var mı bir kontrol edin. Birde araç kodunuzun modelini verirseniz daha detaylı bakabiliriz.

Örneğin: 2002 rxt 1.6 16 valf LA00, KA01 vb.. gibi.

VDG3vZ.jpg

nlaJMV.jpg

ramazanalkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizimkilerde altta dediğiniz yerde var. 5 Amperlik sigorta. O kısımdaki sigortaların birisinde yanma var mı bir kontrol edin. Birde araç kodunuzun modelini verirseniz daha detaylı bakabiliriz.

Örneğin: 2002 rxt 1.6 16 valf LA00, KA01 vb.. gibi.

@algorist Hocam teşekkür ederim fotoğraflar için geç cevap içinde kusura bakmayın.
Megane sürümüm 1999 1.6e - 8v - RTE sürümü / bu arada alttaki 5 sigortayı kontrol ettim sıkıntı yok onlarda birde altta 5 amperlik kahverengi sigorta vardı onu çıkarıp takınca araba biip sesi veriyordu.Direksiyon altında ki sigortaları kontrol ettim sorunsuzlar.

sazci34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yardım lütfen..

Merhaba, geçen aküyü kutup başlarını temizlik amaçlı söktük ancak geri monte ettiğimizde immobilizer ışığı yanmıyordu ve elektrik ışığı sürekli yanıp sönüyordu.

Aşağıdaki resimde kırmızı işaretli olan yer sürekli yanıp yanıp sönüyor araç marş basıyor ancak çalışmıyor.Yeşil işaretli olan yerde yanıp sönen kırmızı ışıkta hiç yanmıyor.

X6pmnD.jpg

Lütfen yardımcı olurmusunuz neyden kaynaklanıyor olabilir?

Not: Akü kutup başlarını değiştirmedim.(+ - karıştırmadım)

Arkadaşlar selam.Benzer sorun bendede oldu.Kalorifer petegini hortumla temizledim.Sonra 2 kerr fan açıp kapattı eve gittim.Sabah kontağı açtığımda kırmızı ışık normal çalışıyordu fakat beraberinde 3 saniye yanıp sönen elektrik ışığı yanmıyordu.
Marşa bastığımda ise tak sesi geldi ve dahada çalışmadı.Ayrıca lpg gösterge ışıklarıda yanmıyor artık.Lütfen yardım edin ...Yanmayan yukarıdaki kırmızı işaretli olan ışık şuan hiç yanmıyor.

ümit 007

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ramazan bey aynı sorun bende var siz ne yaptınız