Megane 1 Çakmaklık sigortası nerede?

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar çakmaklığım sağlamdı, fakat transmitter takarken bir kıvılcım çıktı ve çakmaklığım da bir daha çalışmadı. Muhtemelen sigorta attı.

Araç içindeki sigortaları kontrol ettim, şemaya göre sıralı olmadığı için hepsini tek tek çıkarıp baktım, hiçbirinde sorun yok.

Bir de kaputun içinde sigorta varmış diye duydum. Bilgisi olan var mı?

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
sigorta benım arabada Cakmaklık teyp falan birbrine baglı cakmaklık bi ara şase yaptı teypde gitti megane 2.0 98 model ..

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim çakmaklık da şase yaptı ama başka giden birşey yok. Sorunu hala çözemiyorum..

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R19da Megane 3te ve Kangooda motor içi sigortalar sağda akünün, motorun sağında, amortisör kulelerinin önünde.Ancak Oto elektrikçiye götürmekte fayda var elektrik şakaya gelmiyor.

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Az önce baktım, sol amortisörün önünde ama sigortaların üzerinde bir işaret yok, görünenlerde de baktığımda hiç sorun yok...

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Az önce baktım, sol amortisörün önünde ama sigortaların üzerinde bir işaret yok, görünenlerde de baktığımda hiç sorun yok...
kardeşim şimdi baktım katologtan sigara çakmağı radyo kumanda aydınlatması tek bir sigorta üzerinde tabiki bizimkiler eski kasa sigorta kutularımızda farklı.. yalnız çakmaklığın sigortası bence kesinlikle ayrıdır. sigara işareti olan sigortayı kapaktan bulursun düşüncesindeyim sağlamsa başka bir yerden patlamış demektir geçmiş olsun :(

Son düzenleme:

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
direksiyonun altında değil mi ?

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim şimdi baktım katologtan sigara çakmağı radyo kumanda aydınlatması tek bir sigorta üzerinde tabiki bizimkiler eski kasa sigorta kutularımızda farklı.. yalnız çakmaklığın sigortası bence kesinlikle ayrıdır. sigara işareti olan sigortayı kapaktan bulursun düşüncesindeyim sağlamsa başka bir yerden patlamış demektir geçmiş olsun :(

Kapaktaki şema yanlış :) bu yüzden tamamını kontrol ettim tek tek hiçbiri patlak değil sigortaların, acaba çakmaklık mı bozuldu?

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapaktaki şema yanlış :) bu yüzden tamamını kontrol ettim tek tek hiçbiri patlak değil sigortaların, acaba çakmaklık mı bozuldu?
olabilir çakmaklığı sökmek kolay kardeşim bi sök kontrol et arkasını. kültablasını çıkar sağda ve solda yanlarda tork vidası görüceksin tork anahtarı bul aç orayı gelir zaten biri çakmak soketi diğeride kultablasının ışığı inşallah ordan çıkar çıkmazsa daha ilerilere gitmen gerekir onuda oto elektirikçisi çözer :)

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çakmaklığı söktüm, görünürde problem yok, soketi çıkardım, kabloda elektrik yok... bu durumda büyük ihtimal sigortada sorun ama sigorta nerede :)

Motorun içindeki sigorta kutusuna da baktım, görünen sigortalar sağlam, hangisi ne sigortasıdır belli değil zaten.

16052013786.jpg