Megane 1 Çalışma esnasında oluşan ses

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
sana öyle geliyordur bence, ben götürmüştüm bir ara öyle kullan demişlerdi bişey olmaz.
çok dip bi yerde kalıyormuş o bence direk ustaya götür ,kendin hiç uğraşma.

Vefa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şu işi göğsü sökmeden hakkıyla yapan bir usta bulsam keşke.
Yenisi alınsa da bir kaç yıl içinde yine bozuluyormuş.
Aşınan dişlilerin kestamit diye bir maddeden yaptırılması tavsiye ediliyor.

arandur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin bu sorunu geçen gün okudum ve bu sabah benim araba da tıpa tıp aynısını yaptı. Elbette burayı okuduğum aklıma geldi ve klapeden olabileceğini düşündüm. Yarın usta el atınca benimkisi de aydınlanacak.

adanalı01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ustaya götürdükten sonra sonucu buraya yazarsanız bizim içinde iyi olur abi o sesten illet ettim artık :)

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin bu sorunu geçen gün okudum ve bu sabah benim araba da tıpa tıp aynısını yaptı. Elbette burayı okuduğum aklıma geldi ve klapeden olabileceğini düşündüm. Yarın usta el atınca benimkisi de aydınlanacak.

ustalar cam dan gelmesin o sesler...çünkü o ses ben de de olmaya başladı, camdan geliyor

adanalı01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok be bilal abi bende kesin klape kapağında geliyor ah bi sökebilsem nerde olduğunu dahi göreiyorum :)

arandur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim de klape sorunluymuş, iptal etti usta. Ama artık şoför kapısını her kapattığımda içeride bir şeyler oynuyor, tak diye ses yapıyor.

sent it from tepetaklak 4

adanalı01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam geçmiş olsun nasıl iptal etti usta bilgin var mı acaba ? birde nerede bu klape kapağı göğüsün altında direksiyonun sol tarafında diye tahmin ediyorum bende ses oradan geliyor :(

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimki de öyle işte. kapıyı çarpınca tak diye ses geliyor, başka ses yok. demekki benimkini almadan önce iptal etmişler

YunusEK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun benim arabada da olmuştu ramazanda ustya götürdük silukulasyon mudur nedir onun motorundan geliyor ses dedi ama bir zararı yok arabaya dedi. Bayram dönüşü yaptırıyım diyordum bu konuyu gördüm. Bunu iptal ettirmesek yaptırsak aynı şekil çalışsa maliyeti ne olur ya da rahat verir mi ?