Megane 1 Çalışma Sorunu (Konu gerçekten ACİL)

eseryayan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aranıza bugün katıldım. Herkese öncelikle merhaba.
Benim sorunum şudur; 1999 model Renault Megane 1.9 rte Dizel araç kullanmaktayım. Bugün sabah araç normal çalıştı ve hiç bir sorun yoktu. Fakat akşam üzeri tekrar aracı kullanmak istediğim zaman, aracın üst göstergesindeki sağdan ikinci ikaz lambası( normalde araç çalıştıktan sonra sönmesi gereken fakat bugün sönmeyen) yanıp sönmeye başladı. Araç marşı basıyor, fakat çalışmıyor. Sorun ve çözümü hakkında neler yapabilirim. Eğer sorun tamirlik ise Isparta'da önerebileceğiniz bir servis varmıdır. Herkese teşekkürler.
Fotoğraf çekme imkanım olmadığı için size işaretin bir çizimini yüklüyorum.
attachment.php

G.AKGÖZ

Göksel AKGÖZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun çözümü bilen arkadaşlar yardımcı olacaklardır

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Büyük bir ihtimalle rezistans ta bir sorun var. ısıtma işlemi gerçekleşmiyor ve araç çalışmıyor. Veya ısınma işlemi gerçekleşse bile algılamıyor, bu sebeple araç çalışmıyor. Servis en güzel ve sağlıklı çözümdür. Ama güvenebileceğiniz bir ustanız varsa oda bu işi halleder. Geçmiş olsun, umarım en kısa sürede sorununuzdan kurtulursunuz.

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Isitma bujilerine baktir.

Erhanerbir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor arıza lambasıdır o ikaz lambası... Bir çok sebepten olabilir, bilgisayara bağlatman lazım...

eseryayan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevap veren arkadaşlara teşekkürler. Bugün servise bıraktım aracı. Sorun çözüldüğü zaman nedenini ve çözümünü sizler ile paylaşacağım.

Ekselans33

Sinan Dönmez
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikler sorununun çözülmesini temenni ederim abi megane 1 kullanıcıyım da 1.9 dızel arac yakıtta ve motora bakış gidişte nasıldır önerirmisin 2.0 rtx kullanıyorum benzine göre biraz düsüş oldugunu söyledilerde

eseryayan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar servisten aradılar enjeksiyon beyni ve motor söketi yanmış dediler. 6.750 tl parça parası artı KDV artı işçilik maliyeti çıkarttılar. Parça dışarda 1500-2000 tl civarında, ayrıca çıkmaları daha uygun. Isparta'da bir özel servise götürmeyi düşünüyorum aracı. Bu sorun ile daha önce karşılaşan veya bilgisi olan arkdaşlar varmı.

eseryayan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikler sorununun çözülmesini temenni ederim abi megane 1 kullanıcıyım da 1.9 dızel arac yakıtta ve motora bakış gidişte nasıldır önerirmisin 2.0 rtx kullanıyorum benzine göre biraz düsüş oldugunu söyledilerde
Arkadaşım ben bu aracı 5 yıldır kullanıyorum. Normal bakımları hariç hiç bir sorun çıkartmamıştı ve yolda bırakmadı bu 5 yıldır ilk arızası. Yolda gidişi sınıfına göre tatminkar geldi bana. Ayrıca yakıt olarak da oldukça memnunum. Bir depo mazot ile normal kullanımda şehir içi 900-1000 km yol yapıyorum. Fakat konfor açısından ve yüksek motor sesi gibi eksi yönleri de var.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmşi olsun