Megane 1 coupe motor seçenekleri hakkında öneri

1.5dci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba megane 1 coupe bakıyorum gönlümdeki f7r ama çok fazla performanslı kullanan biri değilim makyajlı burunları daha çok hoşuma gidiyor o sebeple 1.6 16v veya 140lık 2.0 Lara bakıyorum. Araştırırken 2.0ide motorların sıkıntılı olduğunu okudum. 2.0 f4r ve 2.0ide aynı motorlar mi sıkıntılı oldukları doğru mudur? 2.0 140 motorun Parça bulunabilirliği ve tamir maliyetleri konusunda 1.6 ya göre nasıldır.

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
hocam 1.6 motor her renoda kullanıldığı için parçası da ustası da oldukça yaygındır. çok performans arayan biri değilseniz 1.6 16v motor size kesinlikle yetecektir. 2.0 motora bulaşıp macera aramaya gerek yok :))
Merhaba megane 1 coupe bakıyorum gönlümdeki f7r ama çok fazla performanslı kullanan biri deÄŸilim makyajlı burunları daha çok hoÅŸuma gidiyor o sebeple 1.6 16v veya 140lık 2.0 Lara bakıyorum. AraÅŸtırırken 2.0ide motorların sıkıntılı olduÄŸunu okudum. 2.0 f4r ve 2.0ide aynı motorlar mi sıkıntılı oldukları doÄŸru mudur? 2.0 140 motorun Parça bulunabilirliÄŸi ve tamir maliyetleri konusunda 1.6 ya göre nasıldır.

1.5dci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam 1.6 motor her renoda kullanıldığı için parçası da ustası da oldukça yaygındır. çok performans arayan biri değilseniz 1.6 16v motor size kesinlikle yetecektir. 2.0 motora bulaşıp macera aramaya gerek yok :))

Bilgilendirmeniz için teşekkürler, 1.6 bakıcam .
şunuda sorayım sahibindende baktığım expression dynamique ve privillege paketleri var, uzun süre Kangoo ya bindim ve alıp sattım alışık olduğum Renault da authentique boş paket olur expression dolu privillege her modelde olmaz ama en dolu pakettir. Megane coupe da bu sıralama nasıl oluyor.

Serkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, benim araba 1.6 2001 model dynamique modeli, Torpido saklama kapağını açınca orada yazar. Orjinal ellenmemiş bulursan, makyaj aynalarında ışık vardır her ikisinde, şoför tarafı gözlüklük mevcut çok işe yarıyor. Koltukları deri kumaş iki parçalıdır. Ayrıca sunroof bir çoğunda sıkıntılıdır, benimki dahil:) kelebek camları elektriklidir. Araba hafif olduğu için güç bakımından 1.6 da oldukça keyiflidir. 2001 ve 2002 de bu modeller megane 1 coupe olarak en son çıkmıştır diye biliyorum. 10 yıldır kullanıyorum. Çocuğum olmasına rağmen araba orj. ve sağlam (Maşallah) :) olduğu için satmadım.

SerCoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buralar iyice hayalet kasabaya dönmüş. Kimse kalmadı mı Mégane Coupé kullanan yau?