Megane 1 Coupe Rölanti Sorunu ve Çözümü

BamBam

Murat ÖZDEMİR ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar akşam eve gelirken dikkat ettim ki titreme sorunu geçmemiş. Rölanti çok güzel soğukken 1000 devir motor ısındığında 750 devir tam olması gerektiği gibi ama motor ısındıktan sonra rölantide titreme yapıyor hala...Haftasonu ustanın yanında nedense yapmadı...evet yorumları alayım...

hakanbalkaya

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
titreme sorunu bobinlerden yapıyor olabilir..

mert

Mert Kaan BAYKAL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya bu soguk var ya butun aracları mahvettı , benım arabamdada yapıodu ama bnmkı lpg ayarından cıktı ayarı yaptık gectı

RsErdi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar akşam eve gelirken dikkat ettim ki titreme sorunu geçmemiş. Rölanti çok güzel soğukken 1000 devir motor ısındığında 750 devir tam olması gerektiği gibi ama motor ısındıktan sonra rölantide titreme yapıyor hala...Haftasonu ustanın yanında nedense yapmadı...evet yorumları alayım...

eger cok kucuk bı tıtreme varsa ıbrede o kdr olur onda sorun yok ama brz fazla ve cok bellı oluyorsa sorun demektir..
sndeki sorunun aynısı bendede var bakalm araba rolantıde 1100devirden asagı dusmez oldu ve her vıtes atarken devır once bi yukarı atıo kendını sonra dusuyor bızde o gaz kelebegindeki bi contayla rölanti motorunu degiştirmeyı dusunuyorz yarın halledicem inş

Moderatörün son düzenlenenleri:

BamBam

Murat ÖZDEMİR ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@CoupErdi: Emme manifoldu contaları + boğaz kelebeği contaları + rölanti motorunu değiştirirsen anlattığın sorunların geçeceğinden %99 eminim çünkü aynı şeyleri yaşıyordum...Bende bunların üstüne hafiften bir titreme var lpg'ye geçince...ben mi çok pimpirikliyim yoksa gerçekten çok mu bilemiyorum...

Bu arada unutmadan, eğer rölanti motoru arızası beyine düştüyse (ki rölanti motoru bozuksa düşmüştür), yeni rölanti motorunu taktıktan sonra hata mesajını sildirmezsen yine bozukmuş gibi çalışır...hatırlatayım dedim...

edit: rölanti motorunu değiştirmeden önce sadece contaların hepsini değiştir, boğaz kelebeğini iyice temizlet ve bir dene belki rölanti motoruna gerek kalmaz...

BamBam

Murat ÖZDEMİR ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@hakan: yok abicim bobinleri test ettik, zaten yeniydiler

@mert:
ya bu soguk var ya butun aracları mahvettı , benım arabamdada yapıodu ama bnmkı lpg ayarından cıktı ayarı yaptık gectı

valla LPG'yi taktırdığm yere gittim adam suçu arabaya attı, benzinde en ufak bir düzensizlik varsa LPG onu belirgin hale getirir dedi...benzinde hakkaten çok az var titreme, ama o titreme eminim bütün 1.6 16v megane 1'lerde vardır...hani şu hafiften vites kolunu sallayan...

RsErdi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@CoupErdi: Emme manifoldu contaları + boğaz kelebeği contaları + rölanti motorunu değiştirirsen anlattığın sorunların geçeceğinden %99 eminim çünkü aynı şeyleri yaşıyordum...Bende bunların üstüne hafiften bir titreme var lpg'ye geçince...ben mi çok pimpirikliyim yoksa gerçekten çok mu bilemiyorum...

Bu arada unutmadan, eğer rölanti motoru arızası beyine düştüyse (ki rölanti motoru bozuksa düşmüştür), yeni rölanti motorunu taktıktan sonra hata mesajını sildirmezsen yine bozukmuş gibi çalışır...hatırlatayım dedim...

edit: rölanti motorunu değiştirmeden önce sadece contaların hepsini değiştir, boğaz kelebeğini iyice temizlet ve bir dene belki rölanti motoruna gerek kalmaz...

anladım sagol yarın bir deneriz bişeyler bakalm nolcak

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tüm coupe'cilere merhaba!

aranıza yeni katıldım. 2001 RXİ siyah coupe sahibiyim. Ankara buluşmanıza muhakkak katılmak isterim.

Saygılar

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aramıza hoşgeldiniz.Kendinizi üye tanıtımları bölümünden tanıtmanızı rica ederim :)Rfc'ye ve ankara ekibine hoşgeldin :)

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hoşbulduk. Uyarınız için teşekkür ederim.