Megane 1 - Elektrik Arızası Araç Çalışmıyor

Ekselans33

Sinan Dönmez
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 1 2.0 1998 model araç araç durduktan sonra çalışmadı benzin olmadığından süpelendim fazlada zorlamadım benzin ışığıda yanıyordu 5 litre benzin döktüm kontagı açtım gene çalışmadı benzin pompasının çalışmadığnı fark ettım usta çagırdım yanmış pompa popayı degiştirdik taktık araç gene çalışmadı pompaya ve bujilere elektirik gelmiyor yapamadılar
27524141ba7663d537fa75ffcfd8583c.jpg
Sag yukardakı ışık ronalti valfını felan çıkarınca yanıyordu O yanıp yanıp sönmeye başladı immobilizer dedıler daha once devre dısı bırakılmıştı beyin resetlemıştır yanmışşa benzın pompası dediler beyinde tekrar immobilizer devre dışı bırakıldı gene çalışmadı araç hafta içi ustaya tekrar çekilicek araç başına bu tür sorun gelen oldumu benzin pompasına elektirik gelmiyor ve ateşleme yok yukarıda sag tarafta olan ısık yanıp sönüyor hep

Moderatörün son düzenlenenleri:

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
PM6Nmv.png

Çözümü hakkında birşey söyleyemeyeceğim hiç fikrim yok.

Eliniz yatkınsa akü üzerinde de varsa Tüm sigortaları bir kontrol edin.

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben beyinden şüphelendim. Farklı bir beyinle deneyin bakalım. Geçmş olsun.

nuri45

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
içerideki sigorta kutusunda alim uch yazan 5a sigortayı kontrol edin patlamışsa 5a den büyük sigorta takmayın

Ekselans33

Sinan Dönmez
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunu hallettik siz siz olun araca hep benzin alın bir kere almadım bitti benzin unuttuk benzin pompası yandı boş depoyla marş basınca tesisata zarar vermiş çıkma tesisat taktık düzelttik yorumlar için teşekkürler

Bu arada o ışık benim aracımda şu durumlarda yandı; Araç 2.0 8v benzin + lpg
1) Ronalti valfi devre dışıyken hep yanık kalır.
2) Araç tüpteyse tüp ayarı kısıksa araça birden yüklenirseniz enjeksyon hatası verir araç giderken yanık kalır kontak aç kapat düzelir.
3) Araç immobilizeri arızalıysa görmüyorsa yanıp söner hep (Zorlamayın aracı hiç bir şekilde çalışmıcaktır çekici ile beyinci bir ustaya götürün servis artık megane 1 i biraz hasır altı yapmış durumda beyin vs elektronik konuda )
4 Her hangi bir kısa devre söz konusu isede yanıp söner yanıp söndüğü an direk usta (Aracın benzin pompası enjeksyon ateşlemesi vs çalışmıyor beyin direk korumaya geçiyor)

Bunlar benim megane 1 serisinde bu ışıkla ilgili yaşadığım deneyimlerdi paylaşmak istedim Araç iyi güzel hiç bir araçtan alınamıcak bir zevk veriyor verdiğiniz paraya göre ama elektronik işi şans işi bu araçların elektronik sorunları bitmiyor helede coupe lerin

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgiler için teşekkürler. İnşallah bu sorunları tekrar yaşamazsınız..

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunu hallettik siz siz olun araca hep benzin alın bir kere almadım bitti benzin unuttuk benzin pompası yandı boş depoyla marş basınca tesisata zarar vermiş çıkma tesisat taktık düzelttik yorumlar için teşekkürler

tesisat dediğin ne kardeş...elektrik tesisatı mı ben anlamadım...biraz açar mısın

Ekselans33

Sinan Dönmez
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen usta elektirik tesisatında sorun cıkmış pompa yanınca kısa devre olmuş beyne gelen kaploları aracın klima devresinn içinde zaten pompanın tesisat kısmı onuda usta beyni söktü +12 beslemeyle gezdi roleye taktı pompa çalımadı içine gecti aracın içinden 12v verdi çalışmadıgı yere baktık halleetik beyin bu yüzden çalısmıyormuş

Veyo323

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bendede aynı sorun var ama benim araba çalışıyor 1998 2.0 rxe ben arabyı bi kere zorladım ondan belli yanıyo ve araba şimdi murat 131 gibi oldu gitmiyo atak yapmıyo kaç tane ustaya gösterdiysem bişi diyemediler bulamadılar ve aşırı çok yakmaya başladı bu ışık yantıktan sonra araba gitse çok yakmasına bişi demiycem ama oda yok bi el atın kurbanınız olam yoksa arabayı yakacam 700 lira masraf yaptım araba gene aynı durumda

Faytoncu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.a Arkadaşlar Eski bir konu ama bende sıkıntı taze.
( Aracım 1.4i 97 Clio. İlk defa reno grubu bir araca biniyorum )
Aracım benzinli / gazlı göstergedeki arıza lambası yandığı zaman çekiş düşüyor araç nerdeyse gitmiyor veyo323 arkadaşın dediği gibi araçta hiç hareket yok üstüne bide aşırı derecede çok yakıyor. benzine alınca lamba sönüyor çekiş normale dönüyor ama bir anda gaz kesme olayı oluyor ( bu sorunda başka bir durumdn kaynaklanıyor muhtemelen ) . durumu tam çözebilen var mı acaba