Megane 1 Elektrikli yan ayna kumandası nerden bulabilirim

Sedat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yedek parçacılarda yok mu

Mantis

Hüseyin Demirtaş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam o parçalar kolay kolay bozulacak malzemeler değil. Arkadaş bahsetmiş içi oksitlenmiştir diye. Siz kendiniz o joystick in içini tamamen ayırmaya çalışın. Mekanik aksama kadar ulaşın ve temizleyin. Hatta biryerlerden bir ölçü aleti bulun ve anahtarlama (ileri geri sağa sola oynatınca kısa devre) yapıyor mu bakın. Eğer yapmıyorsa zaten o malzeme hakikaten buzktur. Şuda varki söktünüz ve toplayamadınız elinizde kaldı, zaten değiştirmeyi düşündüğünüz bir parça nasıl olsa yenisini almaya niyetlisiniz :d Kaybedecek çok fazla birşey yok . :eyv

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yedek parçacılarda yok mu

Malesef hiç bir yerde yok fabrikadan siparişle gelmesi gerekiyor.

Hocam o parçalar kolay kolay bozulacak malzemeler değil. Arkadaş bahsetmiş içi oksitlenmiştir diye. Siz kendiniz o joystick in içini tamamen ayırmaya çalışın. Mekanik aksama kadar ulaşın ve temizleyin. Hatta biryerlerden bir ölçü aleti bulun ve anahtarlama (ileri geri sağa sola oynatınca kısa devre) yapıyor mu bakın. Eğer yapmıyorsa zaten o malzeme hakikaten buzktur. Şuda varki söktünüz ve toplayamadınız elinizde kaldı, zaten değiştirmeyi düşündüğünüz bir parça nasıl olsa yenisini almaya niyetlisiniz :d Kaybedecek çok fazla birşey yok . :eyv

Deniycem :)

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Parçayı söktüm sorunu da buldum (sanırım) ama çözüm nasıl olucak bilmiyorum. Elektrik devresinde yollardan biri paslanmış. Pasını temizledim ama yol silindi. :bant

Olay bu. Yolu nasıl tamamlarız fikri olan var mı?

TPr2M.jpg

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hmm bayağı tahriş olmuş,ama işiniz kolay.Bir havya biraz tel ve pastalı lehim teli teli bu işi güzelce halledebilirsiniz:eyv Onlarda yoksa en yakın tv tamircisi bu iş için uygun k.çekmeceye yakınsanız ben hallediyim

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Balıkesir'de ikamet ediyorum malesef :) Yarın bir kaç tv tamircisini geziyim bakalım tavsiyeniz için teşekkürler.

Mantis

Hüseyin Demirtaş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gözün aydın. Arıza belli etmiş kendini tamirciler kolayca yapar onu.

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hata çok hassas bir yerde ve lehim yapmak için çok dar bir alan. Bakmayın fotoda böyle kabak gibi ortada durduğuna :D Tamirciler uğraşmak istemiycek gibime geliyor ama şansımı deniycem :)

dunkleosteus

Bilgi Girilmemiş
benimde öyle bişeydi işte, lehim yapmadan 2 teli temas ettirip sıkıştırmıştım, 1 senedir sorun yok:p hocam tvciler uğraşmam derse, ince kalem gibi bişey var, kalemle çizer gibi çiziyorsun orayı iletken yapıyor, netten onları araştır hocam. ona para veremem dersen benim gibi lehimlemeden dene. tek ucunu zaten ayağa bağlarsın ortaya biraz yapıştırıcı sürüp diğer tarafa diğer ucunu temas ettirmeyi deneyebilirsin, kolay gelsin.

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun çözüldü :) Bugün bir tv tamircisine gittim saolsun ilgilendi halletti para da almadı :bravo Şuan çalışıyor :dans