Megane 1 Hararet Hakkında

zaferr_26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhabalar 2002 model 1.6 16 valf otomatik vites megane coupe sahibiyim
Aracı aldığımda kisin hararet diplerde geziyordu ve kalorifer isitmiyordu akabinde servise götürdüğümde araçta termostat olmadığını söylediler taktılar kaloriferlerim ısınmaya basladi o günden bugüne aklıma araçta termostat olmadığı hep takıldı servis fan actirdi kontrol etti simdilik birşey yok denildi ama hep aklima takildi ve trafikte hararet resimdeki seviyelerde geziyor normalmidir ne yapmam lazim ?
Termostat fan musuru bu araçlarda yazlık kışlık olani varmıdır ?
Artı genlesme tanki kapagindan su kaciriyordu yeni orjinal kapak alip taktım gene çok az sizinti şeklinde kaçırıyor hararetn bununla alakasi varmıdır ?
Arkadaslar birde araç su eksiltiyordu radyatorden çatlak onarıcı aldım su kesildi bu olaylarla bağlantısı varmıdır
Biraz uzun oldu ama şimdiden ilgilenen cevap veren herkese teşekkür ederim

01o4bW.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

uqurvr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum merhaba benim aracım megane 1.9 dti ve hararet sorunu malesef genelde yüksek seviyelerde bu kasalarda.geçenlerde termostat değiştirdim ve hararet sorunu çözüldü.Genelde hararet yarının 1 tık üstünde oluyor eğer araç dur kalk ve yokuş çıkmışssa ama uzun yolda yarının altında olması gerekir.Her neyse hararet müşürü tek seçenek bu araçlarda ve termostat,radyatörün alimünyum mu gibi durumları da kontrol ettirmende fayda var .Su eksiltmesi zaten başlı başına hararet sebebi ve arada motoru hafifletmek adına motor suyunu boşaltmanda fayda var

cyberno666

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba. Ben de geçen sene megane 1 1,6 16 V RTE aldım. 4 5 ay önce bende hararet yükselmesi sorunu yaşadım. Kimi usta radyatör orjinal değil dedi. Kimi farklı bişiler söyledi. Beni maraşta bir elektrikçiye yönlendirdiler. Benim aracın hararet göstergesi tavan yapıyordu bende hararet yapacak diye kenara çekip motoru kontrol etmeye çalışıyordum fakat motor aşırı sıcak gelmiyordu. Gittiğim elektrikçi aracı kontrol ettikten sonra bana bunun megane 1 lerde kronik olduğunu ve elektriksel bir arıza olduğunu söyledi. Daha sonra üst göğüs kapağını söküp alt göğüs ana vidasına aküden şase kablosu çekti. bundan sonra öyle bir sorun yaşamadım. Sizinde kaliteli bir oto elektrikçiye göstermenizi tavsiye ederim.

hakan sezer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zafer arkadaş öncelikle geçmiş olsun,aynı araba aynı sorun bendede var

Arkadaşlar merhabalar 2002 model 1.6 16 valf otomatik vites megane coupe sahibiyim
Aracı aldığımda kisin hararet diplerde geziyordu ve kalorifer isitmiyordu akabinde servise götürdüğümde araçta termostat olmadığını söylediler taktılar kaloriferlerim ısınmaya basladi o günden bugüne aklıma araçta termostat olmadığı hep takıldı servis fan actirdi kontrol etti simdilik birşey yok denildi ama hep aklima takildi ve trafikte hararet resimdeki seviyelerde geziyor normalmidir ne yapmam lazim ?
Termostat fan musuru bu araçlarda yazlık kışlık olani varmıdır ?
Artı genlesme tanki kapagindan su kaciriyordu yeni orjinal kapak alip taktım gene çok az sizinti şeklinde kaçırıyor hararetn bununla alakasi varmıdır ?
Arkadaslar birde araç su eksiltiyordu radyatorden çatlak onarıcı aldım su kesildi bu olaylarla bağlantısı varmıdır
Biraz uzun oldu ama şimdiden ilgilenen cevap veren herkese teşekkür ederim

01o4bW.jpg
Aynı araba aynı sorun bendede gün içerisinde ilk çalışmada oluyor resimdeki seviyeye geldiginde fan devreye girip bir daha uzun süreli stop etmediğin sürece hararet normal çözemedim gitti ustalarda aynı bir çözüm bulup paylasirirsaniz sevinirim

msy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,
Konuyu hortlatmış olacağım ama aynı problem benimde megane 1 aracımda var problemi çözüme ulaştıran oldumu ?