Megane 1 ( K4M ) vs Toyota Corolla AE101

Hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    36

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Avrupai araçlar teknoloji ile içli dislidir. Japon araçları bir o kadar uzaktır. Bunun sebebi tamamen sağlamlık, sorunsuzluk ve uzun omurluluge odaklıdır. Hatırlayın dokunmatik ekranlar bile daha yeni yeni araçlara entegre olmaya başladı. Elektronik araç hassastır ve arızaya oldukca acıktır. Yapar demiyorum ama acıktır. Mekanik araç üretim hatası olamadığı sürece arıza kolay kolay çıkartmaz. Gunumuz araçlarının neredeyse tamamı elektronik. Fakat Toyota gibi markalar belli elektronik sistemleri kullanmadan önce piyasada oturmasını bekler uygulamadan önce. Bu da yaklaşık 5-6 sene geriden geldiklerini gösterir elektronik açıdan. Ama is sorunsuzluk tarafına geldiğinde kimse kusura bakmasın toyotanin eline su dökebilecek bir rakip yok dünyada. Bugün garantisi bitsin bitmesin aracta sorun varsa servise çağırıp sorunu halleden bir marka daha gosterin bana.. Renault, vw, Mercedes veya BMW gibi markalar bu tip olaylar başına yansımadığı surece adım atamazken Toyota bunu cayır cayır yapıyor. Marka meraklısı değilim. Geçenlerde arkadaşın yeni kasa corollasini 800 km kadar uzun yolda kullandım. Gecenlerde de bu örneği vermiştim. 90 km hızla giderken tren raylarının uzerinden geçtik farkedemedim ve yavaşlama imkanımız olmadı. Aracta süspansiyon sesi dışında çıt dahi yoktu. Tokluk hissi ve trim sesi bakımından bırakın Renault'u ( Renault bu konuda Toyota nin yanına bile yaklaşamaz ) vw ile çekişir durumda. İnanılmaz bir işçilik ve iç meyandaki malzemelerde gerçekten müthiş sıkılık vardı. Toyotanin beğenmediğim tek yani otomatik şanzımani. Aracı sallaya sallaya vites değişiyor. Eger bugün Toyota'da edc tipi bir şanzıman olsa geçişler pürüzsüz olsa fluence yerine alınacak ideal bir araç

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

rovrov

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir ara temiz 1.6ies bulamayanlarin aldigi bir modeldir corolla.Tumseklerde kullaniciya zulum olur motoru uzun omurludur.Suan piyasasi gereksiz derece pahali hele ki 1.6 motor olanlari.megane gibi bir alternatif varken corolla almam.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi