Megane 1 Kalorifer Peteği Değişimi

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
saniyeden ucuza mı geldi yoksa hemen hemen aynı mı? yada değdi mi? yoksa götürüp tamir ettirmek mi daha iyi?

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
saniyeden ucuza mı geldi yoksa hemen hemen aynı mı? yada değdi mi? yoksa götürüp tamir ettirmek mi daha iyi?

7,5 TL torx anahtar, 16,5 TL'ye de dandik bir lokma takımı aldım. 60 TL'ye Aksaray'dan kalorifer peteği aldım. Masraflarım bunlar. (10 TL de yol parası diyelim.)

Sanayide 250 TL işçilik istendi. Ayrıca antifirizi değiştirecekti ve klima gazının çekilip yeniden doldurulacağı söylenmişti. (Antifiriz dahil değildi, klima içindeki gaz ücretsiz çekilecekti) Ben klima gazına dokunmadan halledebildim.

Antifirizim geçen sene yenilenmişti, bu işlemleri yaparken en fazla 0,5 L kaçmıştır. Eksiği su ile tamamladım. Sıcaklık - ye düştüğünde kontrol ettireceğim.

Sonuç 94 TL'ye maloldu bana. Sanayide yaptırsaydım 350 TL olacaktı.

Değdi mi bu kadar emeğe? Emek yönünden sıkıntı yok ama hep bi yerde tıkanıp kalacam diye tırstım ve ilk defa yaptığım için zor oldu. Bu stres yerine verip sanayiye yapılması daha mantıklıydı. Sonuç, değmez :)

Serkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zahmetli olacağı belliydi fakat sen yinede giriştin işe, bravo Ellerine emeğine sağlık.

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
büyük cesaret valla helal olsun :) ben olsam elime alırdım kesin :D tebrik ederim. :bravo

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstelik sanayi istiyor 250tl....
Adamlar gece gündüz bekçiilik yapıyor askeri ücretle...
Sanayi iyice saçmalamaya başladı, devlet kontrolüne girmesi lazım