Megane 1 Korna Tuşu Sorunu?

hguneri

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese iyi günler diliyorum. geçen hafta 2000 model megane rta sw aldım. arabaya içim ısındı güzel araba. ancak öyle zaman oluyorki bir anda korna çalmanız gerektiğinde kornayı bulup bayağı bir kuvvet uyğulayıp ses çıkana kadar iş işten geçiyor. buda içimdeki bütün araba kullanma hevesini alt üst ediyor. daha önce broadway sahibiydim. el alışkanlığı ile kornanın yerini bulamıyorum desem bile. çok fazla kuvvet istiyor bir anormallik var gibi tecrübeli megancılardan tavsiye alabilirmiyim, hata bende mi arabada mı?

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hoşgeldinz üye tanıtımları bölümünden kendinizi kısaca tanıtırsanz seviniriz:eyv..

sorunuza gelince büyük ihtimal korna butonunda bir sorun vardır..bendede megane var sıkıntı yok bikerede alıyor...:)

Meqqy_19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araçta öyle biraz yüklenmek gerekiyor ama tam köşelere basında iyi alıyor :)

ygt

Yiğit GÜLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dierksiyonun airbag kısmını söktünüzde kornanın sağ ve solda olmak üzeri iki adet metal tetikleyici butonu var bunları bir torna ida yardımıyala
yukaraya yani kendinize doğru kanıttırsanız sonunuz düzelicek ha benim elimden gelmez derseniz bi oto elektirikçisi max 20tlye halleder

hguneri

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dierksiyonun airbag kısmını söktünüzde kornanın sağ ve solda olmak üzeri iki adet metal tetikleyici butonu var bunları bir torna ida yardımıyala
yukaraya yani kendinize doğru kanıttırsanız sonunuz düzelicek ha benim elimden gelmez derseniz bi oto elektirikçisi max 20tlye halleder

airbag kısmını sökme konusunda biraz açıklama yapabilirseniz elimden gelmeyecek iş değil. teşekkür ediyorum.

hguneri

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sonunda oto elektrikciye gittim. airbag kısmını sökmek için direksiyonun arkasında iki adet vida varmış. oradan açılıyor, korna mekanizması direksiyonun sağı, solu ve alt orta olmak üzere üç bölgede bulunuyor. herbir mekanizmada iki adet yay bulunuyor. benim direksiyonda bu yaylardan birinde dağılma olmuş. neyse yayları topladık. mekanizmaları tek tek denedik ve kapattık. ancak kornada sertlik var birazda bu yayların sertliğinden kaynaklanıyor. elektirikçinin dediğine göre bu şikayetten gelen çok oluyormuş çözüm olarakda far kolunun kornalı olanını taktırmamı tavsiye etti.
kornalı far kollarını biraz araştırdım kango nun far koluda megane 1 ile uyumlu fiyatı 85-90tl çin malı 29 tl temiz hatasız bir çıkma bulabilirsem çıkma düşünüyorum.

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hiç gerek yok abi bence orjinal kalsın..orjineli neyse onu iyileştirmeyi dene bence..şuan araç 10 yaşında olacak öyle sıkıntılar..yaptırırsanız bir 10 sene daha gider ama işlem orjinal olur bence:)