Megane 1 lpg de benzin azalması

discovery01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
BEnimde basıma geldi benzin filitresi cok dandik bi yerde catlamıs veya delinmis olabilir.. ikisinin aynı anda yanması imkansız gibibisey sızınttı veya catlak olabilir lifte kaldırlıp detaylı bi inceleme yapmak gerek :eyv

benzin filtresini ben kontrol edebilirmiyim ? ve neye benziyor :)

BamBam

Murat ÖZDEMİR ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 1'leri LPGde kullanırken benzin ibresi düşmez, sadece yol bilgisayarındaki kalan mesafe 70km'ye geldiğinde benzin ışığını yanar. Normal bir durum değil yani, arkadaşların dediği gibi kaçak olabilir aracınızı iyi bir ustaya kontrol ettirin.

Kolay gelsin

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
benzin filtresini ben kontrol edebilirmiyim ? ve neye benziyor :)
benım arac Meggy 1 2.0 8v Sag arka lastigin az onunde kalıyor Su bardagı buyuklugunde orijinalse alumunyumdan eger değiştiyse ki buyuk ıhtımal değişmiştir siyah plastik bi parcadır kendileri her iki ucundada Benzin Rekorları ( Hortumları ) var.. eğilip Bakarsanız gorursunuz :eyv

eyyup1453

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bendede var ne yapacagımı şaşırdım sürekli benzin alıyorum çıldıracam...

sivaslı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bendede vardı bu sorun araç lpgdeyken 5000 devire geldiğinizde lpgden benzine geçiyor o yüzden benzin harcıyor 6000 devirdede gaz kesiyor zaten.5000 deviri geçmemeye çalışışın bence :)

eyyup1453

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
halen sorunu çözemedim inatla sürekli benzin gidiyor lpg tüketimi süper ama benzin kendiğinden gidiyor hayretler içindeyim...