Megane 1 - Sabah Geç Çalışıyor

megane16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi günler herkese.megane 1 1.4 16 w aracım var.problem ise sabahları kontağı çevirdiğimde araba ilk seferde alıyor fakat bir 3 saniye kadar stop etcek gibi baygın çalışıyor.daha sonra kendini toplayıp normale dönüyor.daha sonra ise arabanın içini ağır bir benzin kokusu sarıyor.benzin enjektörlerini değiştir dediler ama birde buraya sorayım dedim.

megane16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şunuda söyliyeyim sabah marşa bastığımda uzun süre basılı tutuyorum anca öyle alıyor.gün içinde sıkıntı yok basıyorum bırakıyorum alıyor.ve bazen nadirde olsa sıcakken 4.basmada anca alıyor.fakat sabah benzin kokusu hep geliyor bide sıcakken çalışmıyorsa çalışınca yine geliyor.

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelıkle aracın atesleme sistemını kontrol et bujıler ve kablolarından basla bobine baktır derım birde cunku senın sıkıntın atesleme sistemınden kaynaklı gıbı duruyor kardes

megane16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki hocam benzin kokusu niye gelir ? bide bilgisayara bağlatsam sorun bulunurmu ?

weyselaysel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç marşına basarken; gaz pedalına da basıyor musunuz?
Araç çalışsın diye gaz pedalına basıyorsanız benzin kokusu gelir...
Ayrıca aracınızın motor kısmından anlıyor iseniz krank sensöründen kaynaklı gibi geliyor bana.
Megane 1 lerdeki genel çalışmama problemi. Sıcak soğuk farketmez bazen hiç çalışmaz bazen tek marş bazen 5 marş.
Krank sensörünün kablo soketini çıkarıp sıkıca takın. Öyle deneyin. Ben soket iptali yapıp direk lehimlemiştim ve çok şükür sorunum çözüldü 9-10 ay oldu. Benzin pompası enjektör bozin buji kablosu ne varsa değiştireceklerdi. Kendim çözdüm :)

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Meganı ilk aldığımda bende de öyle bir koku vardı. Özellikle sabahları bu kokuyu yapıyor diğer zamanlar yani sıcakken pek koku olmuyordu. Sonra bir sabah yine çalıştırmaya indiğimde yanıma aracı çalıştıracak başka birini getirdim ve marşa bastırdım. Ben kaput açık bir şekilde bekliyorum. Birde ne göreyim, benzin hortumu karbirator girişinden damlatıyor. Hemen ustama gittim ve tarif ettim. Bu araçlarda belli yaştan sonra hortumlar sertleştiği için kronik olduğunu söyledi. Hortumları çıkarıp yeni kelepçeler taktı ve iyice sıktı. Sonra kokusuz 3 sene kullandım. Şu an alan arkadaştan da öyle bir şikayet yok. Benzin hortumunu kontrol etmenizi tavsiye ederim. Kolay gelsin.

megane16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar çok teşekkür ederim cevaplar için problemi çözdüm.depodaki benzin bozulmuş.depoyu temizlettim ve sonuç daha çevirdiğim an çalışıyor.usta az az al devamlı al benzin yeni kalsın deponda dedi.

weyselaysel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar çok teşekkür ederim cevaplar için problemi çözdüm.depodaki benzin bozulmuş.depoyu temizlettim ve sonuç daha çevirdiğim an çalışıyor.usta az az al devamlı al benzin yeni kalsın deponda dedi.

Sorunu çözmenize sevindim. Ama biraz deneyin tekrar ederse Krank Sensörüne bakılmalı.