Megane 1 silecek suyu bidonu..Yardım

fatih_1453

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Meraba arkadaşlar,

megane 1 aracımın sağ ön davlumbazın içinden su damla damla akıyor. silecek suyu bidonumun suyundada kendi kendine azalma oluyor. Muhtemelen bidonun hortumunda veya kendisinde sorun var. benim sorum silecek suyu bidonunu nasıl sökebilirim. sadece davlumbazmı sökülecek yoksa çamurlukmu. eğer çamurluksa, çamurluğu nasıl sökebilirim..Teşekkür ederim kolay gelsin...

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
sanayiye ve servise gitmenizi tavsiye ederim. ikisi de sökülüyor. sanayiye git bence, hortumdan sorun olacağını sanmıyorum. su motoru kireçlenme yapmıştır.

fatih_1453

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
su motorundan fıskıyelere su çok tazyikli geliyor.aracı stop ettikten sonra su kaçırıyor...benim amacım bidonda veya hortumlarda sorun varsa tamir edip tekrar takmak. yapabildiğim işler.. işcilik vermek istemiyorum...

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimde ilk aldığımda öyleydi. ön teker sökülecek, davlumbazlar alınacak. ancak öyle ulaşabilirsin. ben .... daki renault servisine değiştirmiştim. içindeki kireçten yine tıkandı.:=) belki kireç tıkıyordur bu yüzden borulara basınç yapıyordur, motorda bişey yoktur. benimkini boşuna değiştirmişlerdi. söktükten sonra
depoyu iyi yıkayın. deponun içine ılık limon tuzu atın bekletin. kireçler çözülsün. 2 sefer falan deneyin. fiskiyeleride söküp yine ılık suyun içine limon tuzu 3-5 saat bekletin. fiskiyeleri takmadan depoyu 2-3 kere boşaltın tekrar borulardaki kireçler çıksın. ben öyle çözmüştüm. sonra bir daha saf su koymayın. şimdi canavar gibi. arabanın arkasına kadar su atıyor :)