Megane 1 Sis Farı

kburhank

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle arabam 2002 model megan 1 1,6 rxi full dinamik aracı ilk aldığımda ön sis farlar çalışıyordu fakat ön tamponun iskelet kısmı çok yıpranmıştı bende en ufak değdirmede bi baktım ön tampon düştü neyse yenisini yaptıralım dedik 350 lira falan istedi kaportacı dış görünüşte bi sıkıntı olmadığı için bizde hemen yaptırmadık açıkcası sonra klips yardımıyla ön tamponu topladık ama sis farlarından birinin kablosu çıkmış takalım dedik ama acemilik işte ilk araba farlar açıkken yaptım bunu ve yanmadı sonra direksiyonun sol alt kısmında bulunan sigorta yı da değiştirdik ama yine yanmadı acaba ampulden midir yoksa komple mi bozulmustur? Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın Bu arada ne tip ampul var bunların içinde ?
attachment.php

Moderatörün son düzenlenenleri:

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ampulden olabilir ya da soketlerde temazsızlık vardır.

kburhank

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar haftasonu sis farını söktüm tek tek denedim ampul çalışıyor duyu çalışıyor arabadan gelen kabloyada elektirik geliyor ama yerine takınca çalışmıyor bu arada sigortasını da değiştirdim ama nafile şimdi ikiside yanmıyor herşey ayrı ayrı çalışyor ama arabaya takınca çalışmıyor

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar haftasonu sis farını söktüm tek tek denedim ampul çalışıyor duyu çalışıyor arabadan gelen kabloyada elektirik geliyor ama yerine takınca çalışmıyor bu arada sigortasını da değiştirdim ama nafile şimdi ikiside yanmıyor herşey ayrı ayrı çalışyor ama arabaya takınca çalışmıyor

Sis farının çalıştığı düğmeyi de bir kontrol etseydin ettiysen ve hala çalışmıyorsa iyi bir elektrikçiye göstermelisin. Ama kötü bir elektrikçi tesisatına da zarar verebilir dikkat et :eyv

kburhank

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sağdaki yanıyordu soldakiyle uğrasırken oda yanmıyor artık elektrikçiye gidicez başka çare kalmadı

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Röleye baktın mı?

kburhank

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Role nedir ?
Aracin nersinde kalir ?
Nasil kontrol ederim ?
Elektronik hakkinda pek bilgim yok malesef ama yeni bilgiye herzaman açığım .

kburhank

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sorunu çözdüm sıkıntı fardaymış far içindeki kablolarda temassızlık varmış kabloları değiştirdim düzeldi yardımcı olan herkese teşekkürler.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sorunu çözdüm sıkıntı fardaymış far içindeki kablolarda temassızlık varmış kabloları değiştirdim düzeldi yardımcı olan herkese teşekkürler.

Büyük geçmiş olsun kardeşim. Umarım tekrarını yaşamazsın.:eyv

furcanoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biri az biri cok yaniyo oksaydi role den olabilirdi fakat hic yanmiyorsa ve tesisatta sikinti gorunmuyorsa sase kablosuna bi baktirin yada bakin kendiniz sase kablosu dedigim arabanjn metal aksamina sabitlenmis bi kablo dur