Megane 1 Termostat

cerkesli018

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar 1 ay önce falan Megan 1 expression 2003 model aracımı aldım. Klübe yeni üye oldum. Neyse fazla uzatmadan uzun yol giderken hararet göstergesinin normalin çok altına indiğini farkettim. Araç yine sıcak üflüyor fakat gösterge çeyrek konuma kadar iniyor. Bu normal midir ? yoksa Termostata baktırmam gerekir mi ?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Selamlar 1 ay önce falan Megan 1 expression 2003 model aracımı aldım. Klübe yeni üye oldum. Neyse fazla uzatmadan uzun yol giderken hararet göstergesinin normalin çok altına indiğini farkettim. Araç yine sıcak üflüyor fakat gösterge çeyrek konuma kadar iniyor. Bu normal midir ? yoksa Termostata baktırmam gerekir mi ?
Termostat arızalı olabilir baktırın

cerkesli018

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün bir arkadaşla biraz gezdik araçla termostat arızalı olsa hiç ısıtma olmaz dedi . Ne kadar doğrudur bilemedim. Hafta sonu göstercem. Seyir halinde sakin sürüşlerde hararet göstergesinin aşağı yönlü seyretmesinin normal oldugunu söyledi.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bugün bir arkadaşla biraz gezdik araçla termostat arızalı olsa hiç ısıtma olmaz dedi . Ne kadar doğrudur bilemedim. Hafta sonu göstercem. Seyir halinde sakin sürüşlerde hararet göstergesinin aşağı yönlü seyretmesinin normal oldugunu söyledi.
Termostat tam açık kaldığı zamanlarda arkadaşınızın dediği şekilde olur fakat yarım açık ise sizin durumunuz gerçekleşir.Kapalı kalırsa hararet yapar 😔

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
10-15 dakika kullandıktan sonra göstergenin resmini atarsanız daha detaylı bilgi alabilirsin. Normalin çok altında dediğin yer neresi ?

cerkesli018

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şehir merkezinde 1-2-3 viteslerde kullanırken yarıya kadar geldiği oluyor . Fakat 4 ve 5. vites aralığında 2500-3000 devirlerde yarımın yarısına indiğini gözlemliyorum. Resim atma fırsatım olmadı en kısa sürede atarım.

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorun 2006 polo aracım varken başıma geldi.
Hararet müşürü değişti düzeldi.

fatihcelebi18

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorun düzeldimi ne yaptınız aradan çok vakit geçmiş gerçi ama

emreturker26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracımda aynı model aynı olaylar oluyor. Araç düzelmiş miydi? Neler yaptınız?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi