Megane 1 vites topuzu nasıl çıkar

m.gokceoglu

Denizli , T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim :) hazır almayı pek sevmiyorum zorda kalmadıkça, hem maddi olarak hem manevi olarak kendin yapmak daha iyi oluyor :)

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mehmet kardeşim eline sağlık güzel olmuş.kablo olayı nasıl oldu. mümkünse gündüz çekimiyle yaptığın işlemi resimlermisin. çakmaklık olayı ok . vites topuzunu nasıl yaptın merak ettim.

m.gokceoglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
perşembe ve cuma dersanem var hafta sonu resimleyebilirim ancak. kısaca anlatayım, ilk olarak vites körüğünü asılarak yerinden çıkarıyoruz yukarı kaldırdığımızda üstten vitese kablo bağı ile bağlı onu kesiyoruz ve körüğü tamamen çıkarıyoruz. daha sonra vites topuzundaki sayı olan kısım çıkıyor. kenardan matkapla deliyoruz ve kabloyu aşağı çıkarıyoruz mandalın girdiği yerden. sadece mandalın çektiğimiz yerinden kablo geçiyor onuda siyah izole bantla bantladım. kabloyu alttan çakmaklığın arkasına gelen soketten siyah eksi mavi artı olmak üzere bağlıyoruz ve aynı şekilde topluyoruz herşeyi. (çakmaklığa 3lü kablo geliyor şase kontak elektriği ve park elektriği olmak üzere)

Ekli dosyayı görüntüle 13376

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mehmet açıklaman ve resim için teşekkür ederiz. Açıkcası benim hayalimdeki araba İstanbuldaki 2008 scenic maalesef satılmış.bayağı üzüldüm. çünkü son beş yılda gördüğüm nadir paketli 3 2008 scenic otomatik privilege arabadan biri idi.İş yerimde bir arkadaş arabama talip. istediğim fiyatı ve fazlasını da veriyor. Kararsızım. satsam arabasız durabilecekmiyim. almaya kalksam sadece otomatik scenic(2004-2009 privilege) almak istiyorum. temizi ve tam donanımlısı 27-31 arası. benim 2 kredim var. yaklaşık 16 ay sonra bitecek. dolayısıyla 3cü krediyi kaldıramam. ne yapacagım çok kararsızım. bir taraftan boyasız çok temiz meganıma istediğim fiyatı veren arkadaş ; diğer taraftan bu fiyat civarı düzgün araç bulmak cok zor ; bir diğeride asıl almak istediğim arabaya finans sıkıntısı. hayırlısı inşallah

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mehmet açıklaman ve resim için teşekkür ederiz. Açıkcası benim hayalimdeki araba İstanbuldaki 2008 scenic maalesef satılmış.bayağı üzüldüm. çünkü son beş yılda gördüğüm nadir paketli 3 2008 scenic otomatik privilege arabadan biri idi.İş yerimde bir arkadaş arabama talip. istediğim fiyatı ve fazlasını da veriyor. Kararsızım. satsam arabasız durabilecekmiyim. almaya kalksam sadece otomatik scenic(2004-2009 privilege) almak istiyorum. temizi ve tam donanımlısı 27-31 arası. benim 2 kredim var. yaklaşık 16 ay sonra bitecek. dolayısıyla 3cü krediyi kaldıramam. ne yapacagım çok kararsızım. bir taraftan boyasız çok temiz meganıma istediğim fiyatı veren arkadaş ; diğer taraftan bu fiyat civarı düzgün araç bulmak cok zor ; bir diğeride asıl almak istediğim arabaya finans sıkıntısı. hayırlısı inşallah

araban güzel hiç uğraşma bence abi.
araban boyasız ve renki parlak. çok sevdiğim renk.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
meganne kardeşim haklısın da verilen fiyatta çok iyi . Ayıptır söylemesi 19 veriyor. bu fiyatta 2003 model 1.4 16V megan autantic için gayet iyi bir fiyat olduğunu düşünüyorum. yaptığım çalışımalarda sadece lpg ve 4ea kışlık lastik dışında sadece kendi çaba uğraş merakla ve az bir meblağ ile yaptıklarım var.

m.gokceoglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi şahsi düşüncem arabayı satma kredin bittiği zaman araştırırsın illaki çıkar istediğin gibi temiz güzel bir araba. şimdi 3. krediyle kendini sıkıştırmaktansa zamanı gelince 1 2 bin aşağı satarsın aracı. ama bu benim düşüncem tabi en doğru kararı sen verirsin yinede

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sevgili kardeşim bende sonunda seninle aynı fikirde kesin kaldım. Dediğin gibi 3cü kredi beni zorlayacak. en iyisi arabama 1.5 -2 yıl binip dediğin gibi çok temiz ,düşük km ve istediğim scenic 2008 model otomatik privilege satıldığında kendi aracımı gerekirse 1-2 bin tl altına verip almak en mantıklısı. Meganımıza yeni icatlara , projelere devam.

m.gokceoglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sevgili kardeşim bende sonunda seninle aynı fikirde kesin kaldım. Dediğin gibi 3cü kredi beni zorlayacak. en iyisi arabama 1.5 -2 yıl binip dediğin gibi çok temiz ,düşük km ve istediğim scenic 2008 model otomatik privilege satıldığında kendi aracımı gerekirse 1-2 bin tl altına verip almak en mantıklısı. Meganımıza yeni icatlara , projelere devam.
kararın inşallah senin için en hayırlısı olur abi :) dedemin bir sözü aklıma geldi. zamanında çocuk babasına baba bir akçeye bin deve var alayım mı demiş babası bekle oğul demiş. zaman geçmiş çocuk baba bin akçeye bir deve var demiş babası yet oğul demiş. kısacası imkan varken olsun tam olsun 3 aşağı 5 yukarı fark etmez :eyv

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kararın inşallah senin için en hayırlısı olur abi :) dedemin bir sözü aklıma geldi. zamanında çocuk babasına baba bir akçeye bin deve var alayım mı demiş babası bekle oğul demiş. zaman geçmiş çocuk baba bin akçeye bir deve var demiş babası yet oğul demiş. kısacası imkan varken olsun tam olsun 3 aşağı 5 yukarı fark etmez :eyv
Hakikaten büyüklerin bir bildiği var. Mehmet deden çok doğru söylemiş. İmkan olunca bir şeye yeltenmek en doğrusu.