Megane 1 yakıt ve rolanti sorunu

recoba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese selamlar bayağıdan belli sayfayı ziyaret edemiyordum taki yeni aracımı alana kadar daha önce
megane 2 hb aracım vardı bazı sıkıntılar yüzünden aracımı satıp bir alt model olan 2000 model megane 1 rte araç aldım
aldığım araçta bazı sıntılar var ve bunları sizinle paylaşayım dedim ve sizden biraz bilgi alırım inşallah.

ilk sıkıntı rolanti araç soğukken rolanti 2 bin devre kadar çıkıyor ve sonradan araç ısındıkça düşüyor ve araç ısınıp hareret göstergesi tam 90 da olunca arabayı tekrar istop edip çalıştırdığım da araba çalışıp stop ediyor ve bunu araç hareket edip 1.2 km gittikten sonra tekrar stop edip kapatıktan sonra çalıştırdığımızda stop edicekmiş gibi olup tekrar devrini alıyor.birde klimayı çalıştırdığında devir birden düşüp birden yükseliyor ve stop ediyor bu sıkıntı neden oluyor bilmiyorum.

ikinci sıkıntım ise araç fazla yakıyor gibi onun sıkıntısını gidermek için atiker ervisine götürdük tüp filtresnin bakımı gelmişti onu değiştirdik ve ustanı bize söylediği abi tüp beyninin ömrü dolmak üzere olduğunu söylemişti biz bir sakıncası olurmu diye sorduğumuzda ileride tekleme yapar fazla yakar dedi
en son araçla bp den aldığım 45 tl yakıt ile şehirler arasında 170 km yol yaptım sizce nasıl bir değer sizce iyimi yoksa fazlamı yakıyor bu sıkıntılar neden kaynaklanır yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Yazdığın sıkıntılar rölanti valfini işaret ediyor, bu arada aracın hayırlı olsun...

recoba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim saolun

adanalı01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın hayırlı olsun hocam aynı sıkıntılar bende de oluyor ara sıra boğaz kelebeğini temizletmek lazım bana öle demişlerdi daha yaptıramadım rölanti içinde manifolt contalarını ve kelebek contasını değiştirdim sorun yok ama bazen araç çok düşük devirde çalışıyor sonra düzeliyor kendi kendine onu anlamadım niye :(

yakıt konusunda da 26 kuruş civarına denk geliyor uzun yolda 20 kuruşları gören arkadaşlarımız var lpg de konuyu gören arkadaşlarımız cevap verecektir..

recoba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın hayırlı olsun hocam aynı sıkıntılar bende de oluyor ara sıra boğaz kelebeğini temizletmek lazım bana öle demişlerdi daha yaptıramadım rölanti içinde manifolt contalarını ve kelebek contasını değiştirdim sorun yok ama bazen araç çok düşük devirde çalışıyor sonra düzeliyor kendi kendine onu anlamadım niye :(

yakıt konusunda da 26 kuruş civarına denk geliyor uzun yolda 20 kuruşları gören arkadaşlarımız var lpg de konuyu gören arkadaşlarımız cevap verecektir..

saolun çok teşekkür ederim nasip olursa baklım hafta sonu gibi bir tamircime götüreyim bakalım bu sorunlara ne fiyat biçecek .

adanalı01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
inş fazla bir masrafınız çıkmaz ustaya gittikten sonra sonuçları buraya yazarsanız memnun oluruz bizede yardımcı olmuş olursunuz :)

recoba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
inş fazla bir masrafınız çıkmaz ustaya gittikten sonra sonuçları buraya yazarsanız memnun oluruz bizede yardımcı olmuş olursunuz :)

inşallah tabiki elbette yazarım.:)

suat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birinci sıkıntın aracı ara sıra benzinde binmen lazım ben de şöyle sorun vardı araç Soğukken garajı çıkarken gaz yemiyordu ben de boğaz kelebeğini temizlettim boğaz kelebeği çok kirli çıkmadı neyse sorun düzeldi sonra Ankaradan istanbula gittim geldim devamlı gaz da gittiğim için tekrar gaz yememe sorunu çıktı ustaya sordum enjektörler gazda kuru kaldığı için yapıyor dedi ara sıra benzinde bin enjektörler yağlansın diyor. Biradere clio aldık 1.4 16 valf olanından benzinli idi rolentde sorun yoktu sonra lavota lpg takdırdık geçen gelmiş bana abi arabanın rolentisi sabit durmuyor diyor hatta arabası stop ediyor lpg takılmadan önce bu sorun yoktu diyeceğim şu ki tüm sıkıntı lpg den kaynaklanıyor.
İkinci sıkıntın aracın çok yakıyor benimkine kıyasla ben geçen bayram da depoyu fullettim lpg 2.60 tl opet 98.40 tl ye doldu 38 litre aldı memlekete gittim geldim 580 km yaptım 100-110 arsı gittim malum bayramda yollar kalabalık.olay böyle inşallah sıkıntın düzelir.