Megane 2 1.4 16v performans sorunu

frht

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı yeni aldım ve bi süredir bu sorunu yaşıyorum 4 viteste 5bin devirde 130 yapıyor ve 5 viteste devir sona dayasam bile en fazla 140 da bitiyor hızı yani araç sollamak ise tam bir eziyet hızlana kadar baya zaman geçiyor bujilerı değiştirdim sonuç alamadım bobınler dediler sonuç ayni denemediğim enjeksiyon ve katalizor kaldı hani 1.4 kullanan varsa bu araç böyle mi benim araçta mi sorun var.
Daha önce başına böyle bir olay gelen varmi 190 binde araç 2008 model

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba benim aracımda 2009 1.4 LPG sedan ama böyle bir durum söz konusu değil hatta son 195km gördüm. Aracımda sadece yüklüyken yokuşlarda hoşuma gitmiyor onun haricinde sorun yaşamadım. Sizinkinde başka bir problem var göstermenizde fayda var.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Aracı yeni aldım ve bi süredir bu sorunu yaşıyorum 4 viteste 5bin devirde 130 yapıyor ve 5 viteste devir sona dayasam bile en fazla 140 da bitiyor hızı yani araç sollamak ise tam bir eziyet hızlana kadar baya zaman geçiyor bujilerı değiştirdim sonuç alamadım bobınler dediler sonuç ayni denemediğim enjeksiyon ve katalizor kaldı hani 1.4 kullanan varsa bu araç böyle mi benim araçta mi sorun var.
Merhaba aracınızda devir yükseliyor hız artmıyor ise baskı balata bitiyor demektir. Baskı balata kontrolü yapılmalı

frht

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
baskı balata 5 bin km önce değişti ama sorun ayni çözemiyor kimse ustalar araç böyle 1.4 kasaya ağır geldiğini söylüyorlar ama şahin bile beni solayip geçiyor kesinlikle böyle olmaması lazım

frht

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba benim aracımda 2009 1.4 LPG sedan ama böyle bir durum söz konusu değil hatta son 195km gördüm. Aracımda sadece yüklüyken yokuşlarda hoşuma gitmiyor onun haricinde sorun yaşamadım. Sizinkinde başka bir problem var göstermenizde fayda var.

Bende LPG de yok hiçte takılmadi ama nere gösterdiysem çözüm bulamıyor 1.4 motora kasa ağir geliyor diyolar ama 195 görmüşsünüz demekki bende ciddi bi sorun var

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende LPG de yok hiçte takılmadi ama nere gösterdiysem çözüm bulamıyor 1.4 motora kasa ağir geliyor diyolar ama 195 görmüşsünüz demekki bende ciddi bi sorun var

Dediğim gibi evet ağır gelen durumlar var yüklü ağırlık yokuş çıkarken vs. ama normal giderken herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Erdogan3560

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim başıma geldi lpg regültörü gazla suyu karıştırıp motora veriyormuş su eksitme vardı regülatör değişti sorun çözüldü düz yolda sıkıntı yok ama rampada kalıyordum bir de lpg enjektörü değişti