Megane 2 1.5 dCi Hakkında

TolgaÇelik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle herkese merhabalar, foruma yeni katıldım daha önce Megane3 kullanıyordum bazı nedenlerden dolayı sattık ve şimdi tekrar araba almaya karar verdik. Piyasada uzun bir araştırma sonunda da Megane2 de karar kıldık. 31.000 TL'ye kadar bir Megane2 almayı düşünüyoruz. Yalnız kararsız kaldığımız bazı noktalar var bu aşamada aracı kullanan arkadaşların tavsiyelerini almak isterim. Bu kadar para verip elbette ki temiz ve full bir Megane2 almak istiyoruz. Sizce hangi versiyonundan bakmalıyız, almalıyız? Çoğunlukla Privilege üzerine yoğunlaştık. Full bir Dynamique ile Full Privilege veya Full Expression arasındaki bize yansıyacak olan farklar nelerdir? Yani özetle bu araçların fulleri arasındaki farklar nelerdir? Bunlara cevap verebilecek arkadaşlar varsa memnun olurum, şimdiden teşekkürler..

tx_61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
megane 2 ekoldur...

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle herkese merhabalar, foruma yeni katıldım daha önce Megane3 kullanıyordum bazı nedenlerden dolayı sattık ve şimdi tekrar araba almaya karar verdik. Piyasada uzun bir araştırma sonunda da Megane2 de karar kıldık. 31.000 TL'ye kadar bir Megane2 almayı düşünüyoruz. Yalnız kararsız kaldığımız bazı noktalar var bu aşamada aracı kullanan arkadaşların tavsiyelerini almak isterim. Bu kadar para verip elbette ki temiz ve full bir Megane2 almak istiyoruz. Sizce hangi versiyonundan bakmalıyız, almalıyız? Çoğunlukla Privilege üzerine yoğunlaştık. Full bir Dynamique ile Full Privilege veya Full Expression arasındaki bize yansıyacak olan farklar nelerdir? Yani özetle bu araçların fulleri arasındaki farklar nelerdir? Bunlara cevap verebilecek arkadaşlar varsa memnun olurum, şimdiden teşekkürler..

Megane 2 makyajlı olan 2007 de başladı, dynamique almak istersen 2005 model de kalırsın. Privilage da executive xenon larda yok yoktur sunroof dahil. Zaten normal privilege lerde sunroof hariç hepsi vardır hız sabitleme alaşımlı jantlar yağmur ve far sensörleri perdeler kapı içlerinde cepler kol dayama dijital klima gözlük bölmesi arka cam kısmında eşya gözü vs. Expression larda plus modellerde yağmur sensörü far sensörü orta kol dayama kapı içlerinde kapaklı cepler alaşımlı jantlar mevcut. Expression baz versiyonunda klima analog kol dayama perdeler kapı içi cepler vs var fakat sensörler yok çelik jant yok.

TolgaÇelik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şu an baktığım araçlarda genel olarak şöyle bir durum var, Privilege in Sunrooflu falan full olanları yüksek KMli 30-31 bin civarında, Dynamique lerde ise yine full sunroof falan herşeyi var düşük km ve 28-30 bin civarı bir fiyat karşıma çıkıyor. Sonuç olarak yüksek kmli bir Privilege mi yoksa düşük kmli bir Dynamique mi tercih etmeliyiz sizce? Araçları temiz olarak varsayalım.

Düzeltme: Yüksek KM'den kastım 135000-150000 arası, düşük KM'den kastım 80000-120000 arası.

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence hiç acele etmeyin 100-120 bin km arası privilege bulabilirsiniz özellikle kış sezonu girdiği zaman dynamique model düşük benim şahsi fikrim model de önemli bir husus.

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ustadim bende 2010 model megane 2 var bos otantik versiyon suanki aklim olsa mutlaka privilege serisi tercihim olurdu.
Alacağım arav privilege ve özellikle 105 bg 6 ileri model olurdu.
Km konusuna gelecek olursak eger ki km bakimlari serviste tam zamaninda yapilmissa 120 binde bile olsa korkmayın aracim suanda 170 binde halen saat gibi hangi ustaya gösterdiysem motor ömrü yari olmamış dedi eger zamanında yapildiysa bakimi 400 bin km gidwr dci motorlar

koseogluemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Tavsiyem privilege olur o kadar paraya full donanımlı bir araba almanda fayda var.Km konusu bence bakımla ilgili olan birşey arabanın bakımları düzgün yapılmazsa 50.000 km de'de sorun yaşarsın.Ben de megane 2 1.5 dci extreme var aracımı 200.000 km'de aldım serviste usta şaşırdı bu araba nasıl 200.000 km diye gayet memnunum.