Megane 2 1.5 Dci Yakıt Tüketimi Arttı

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Ben bu hafta sonu yaklaşık 2.000 km lik seyahatimde bir depo ile 1,440 km yaptım.resimlerini Facebook sayfamızda paylaştım.Mersin'e döndüğümde ortalamam 3,9 idi ..
Ama şehir içinde 6.0-6.1 gibi oluyor , daha altına pek düşmüyor.Ben 7 bin km de bir yağ değiştiriyorum , aynı anda hava filtreside değiştiriyorum.Dizelde bu ikisi çok önemli.

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bu hafta sonu yaklaşık 2.000 km lik seyahatimde bir depo ile 1,440 km yaptım.resimlerini Facebook sayfamızda paylaştım.Mersin'e döndüğümde ortalamam 3,9 idi ..
Ama şehir içinde 6.0-6.1 gibi oluyor , daha altına pek düşmüyor.Ben 7 bin km de bir yağ değiştiriyorum , aynı anda hava filtreside değiştiriyorum.Dizelde bu ikisi çok önemli.
Motorda hangi yağı kullanıyorsunuz. Mazotu hangi firmadan alıyorsunuz.

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şu an şehir içi dışı karışık 5.0

:) hafta sonları nadirde olsa carrefour'a gitmek için 3km git gel yapıyorum. gitmeden stop ediyorum. araba tam ısınmıyor. haliyle şu an da 6.8lt tabi çalıştırdıktan sonra 1dk bekliyorum. stop ederken de 10sn kadar.:) bunları da ekleyince bence gayet iyi bir değer benim için:)

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bu hava şartları için bence gayet iyi.. Jetta var 7-8lt altına inmiyor fabrika verilerine baktığında megandan daha az yakıyor.

otomobilfaresi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
soğuk hava şartları, yoğun trafik, kullanılan mazot, yağ , son yapılan bakım hepsi çok önemli etkenler. https://goo.gl/Caqbvt bu adresten bakarsanız eğer adamlar abartısız türkiyenin en ekonomik aracı olduğunu belirtmişler. Renault motorlar gerçekten bir harika.