Megane 2 1.6 16v ARKA OKSİJEN SONDASI ISITMA DEVRESİ HATASI

erdoğaner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi günler bende boch car servisinde aracımı (2004 megan) cihaza bağlattığımda arka oksijen sensörü hatası verdi,bende ki belirtileri devri dalgalanması benzin gaz geçişlerinde titreme, bu değiştiğinde ve de gaz ayarı yapılınca sorun gideceğini olmazsa benzin pompasının değişeceğini söylediler.Cihaza bağlama ücreti 50 TL aldılar, sensör de 170 TL dediler

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence oraya bir daha gitmeyin.Bir arıza için gidiyorsunuz ve bu adamlar özel de olsalar sonuçta servisler.Arızayı bulmak onların işi ve bunun için cihaza bağlayıp ücret istemeleri ayıp olmuş.Sonuçta çıkan arızayı yaptırmışsınız.Arızayı öğrenip yaptırmadan çıksanız aldıkları cihaza bağlama ücretini anlarım ama bu esnaflık değil bence.Bir diğer sebepte , en nefret ettiğim durum olan deneme yanılma usulu ile tamir yoluna gidilmesi.Ya benzin pompası da değilse ne olacak ? Hatayı bulana kadar tüm parçaları değiştirip sizden parasını mı isteyecekler?

Eski aracımda benzer durumla karşılaşmıştım.Bagaj tarafından tak tuk sesler geliyordu.Özel servisin önünden geçerken giriverdim.Ustalar baktılar ve arka amortisör ,patlak değişmesi lazım dediler.Gittim parçayı kendim aldım, değişim ücreti ödedim çıktım.Bu iş bana 2016 yılı başlarında 400tl ye patlamıştı.Aradan 2 gün geçti aynı sesi tekrar duydum ve yetkili servise gittim.İnanmazsınız size şaka gelir,sorun bagaj kapağındaki vidanın içten sıkılmasıyla çözüldü.Ve 1 kuruş istemediler.Vidayı sıktık ne ücreti diyerek gönderdiler.
O gün bugündür yetkili servis dışında bir servise gitmemeye tövbeliyim.

iyi günler bende boch car servisinde aracımı (2004 megan) cihaza bağlattığımda arka oksijen sensörü hatası verdi,bende ki belirtileri devri dalgalanması benzin gaz geçişlerinde titreme, bu değiştiğinde ve de gaz ayarı yapılınca sorun gideceğini olmazsa benzin pompasının değişeceğini söylediler.Cihaza bağlama ücreti 50 TL aldılar, sensör de 170 TL dediler

erdoğaner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2004 megan aracımı cihaza bağlattığımda gaz oksijen sensörü arızası verdi, bu arada aracımda benzinde motorda sallantı devir dalgalanması oluyordu(hala devam ediyor) bu parçanın arızasından olabilir dediler değiştim arızayı cihazla sildiler ama sallantıda değişen bir şey olmadı çekişte fark etti diyebilirim. Ayrıca motordaki titreme konusunda bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum