Megane 2 1.6 16V dynamique klima sorunu

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gaz olup olmadigini dolum siboplarina bakarak anlarsiniz ama icinde kac gr yag oldugu anlasilmaz.gaz kolay kolay ucmaz kacak olabilir gittiginiz yere gidince soyleyin uv sivisida bassin gaz ile sonrada kacak kontrolu yapilmasi gerek, yoksa yeni bastirdiginiz gazda ucar gider.bende gecen gun makineye baglayip guzelce vakum yaptirip 450gr yeni gaz bastim cok guzel oldu;):)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R134A klima gazınız 550 gram olarak basılır.

Basılma öncesi azot gazı ile kaçak testi yapılır .
Daha sonra tüm sistem temizlenir .
Yağ basılır
Gaz basılır

sistem de AC tuşuna basılır . Kompresörün devreye girmesi beklenir .
Sistem gaz olmadığı için hiç bir şekilde kompresör devreye girmez .
Toplam 1 saat süren bir işlemdir ( Kaçak yoksa )

Klimacılar 50-100 TL alır .
Servis 150 TL ye gaz basar . Servis kazıktır. Uzun sürer . Gereksiz yerleri söker.

efsanea_06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R134A klima gazınız 550 gram olarak basılır.

Basılma öncesi azot gazı ile kaçak testi yapılır .
Daha sonra tüm sistem temizlenir .
Yağ basılır
Gaz basılır

sistem de AC tuşuna basılır . Kompresörün devreye girmesi beklenir .
Sistem gaz olmadığı için hiç bir şekilde kompresör devreye girmez .
Toplam 1 saat süren bir işlemdir ( Kaçak yoksa )

Klimacılar 50-100 TL alır .
Servis 150 TL ye gaz basar . Servis kazıktır. Uzun sürer . Gereksiz yerleri söker.
Onur Bey serviste 90 tl ye gaz basıldığını söylemiş.bu arada 2004 aracımın hala orijinal gazı duruyor bugüne kadar hiç bakım yapılmadı geçen seneden beri çok iyi soğutmadığını düşünüyordum ki geçenlerde kavurucu bir sıcakta arkaya binenler klimayı kapat üşüdük deyince gaz bastırmaktan vazgeçtim :)

soneriko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle iyi günler 2004 mgn 2 dinamik kullanıcısıyım klimayı veya fanı açınca sanki helikopter gibi ses geliyor üflemesinde sorun yok sebebi nedir acaba korkumdan klimayı açamıyorum sesten içinde durulmuyor

yonyule

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı ses bende de var acaba sistemdeki yağ kalmadı komp sesmi yapıyor en yakın zamanda baktıracağım ben bilgilendiririm eğer siz yaptırdıysanız sorun neyden kaynaklandığını paylaşırsanız sevinirim.

soneriko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı ses bende de var acaba sistemdeki yağ kalmadı komp sesmi yapıyor en yakın zamanda baktıracağım ben bilgilendiririm eğer siz yaptırdıysanız sorun neyden kaynaklandığını paylaşırsanız sevinirim.

benim tamircime gösterdim göğüs sökülecek dedi fan arızalanmış ya tamiri yapılacak yada değişecek dedi yaptırmadım başka bi çözümü vardır umarım

mstfkyr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bu arada bi hatırlatma yapayım bazı kimseler megan 2 nin klimasının yetersiz kaldığından ve iyi soğutmadığından bahsediyor klima kullanımında bıcok kullanıcı bişeyi ggözden kaçırıyor yada bilmiyor megan 2 lerde dijital klima olanlarda içerdeki havayı dönderen tuş var yuvarlak 3 ok şeklinde geri dönüşümü simgeleyen bişey onun açık olduğundan emın olun bakın soğuyomu soğumuyomu araç :)) öteki türlü klima hvayı dışardan alıyo oyle olunca performansı düşüyo . bugun ben 5 dakikalık yere gitmeme rağmen klimayı kısmak ve kapatmak zorunda kaldıım yüzümü hissetmiyordum :)

emrah80durmuş

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slm kardeşim 2005 48 binde megan 2 hb var kilima komprösörü devreye girmiyor neden yapar bi bilginiz varmı artık tamirciler kalmadığı için direk onu değiştir bunu değiştir alakalı alakasız bi dünya parça değiştiriyor lar yardımcı olabilirseniz sevinirim ALLAHa emanet olun