Megane 2 1.6 Buji yag birikmesi

akigo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecen gun aracin hava filtresini kontrol ettigimde camur gibi oldugunu farkettmim sanirim benden onceki hic degistirmemis.Bunun yaninda araba icin 4 tanede buji almisttim ilk bujiyi soktugumde icinde epey yag biriktigini gorunce pek ilismedim.arabayi yeni aldigimda adam yeni yag koydurdugunu soylemisti ki bujilerin icindeki yag oldukca temizdi.Aklima takilan arabaya yag koyulurken dalginlikla bir kismini oraya akitmis olmalari zira ilk soktugum buji yag koyulan yerin yanindakiydi digerlerine hic ilismedim.bu islemi tamircinin aletlerini kullanarak yaptigimdan onun bana soyledigi motorun iki parca halinde oldugu trigerin ve motorun sokulup tekrar gizelce kecelerin degisip toplanmasi gerektigi,sahsen o ustaya pek guvenmem neden gidiyorsun derseniz pazarlik yaparak is yaptirablsigim icin :) arabanin calismasinda vs sorun yok benim dusuncem o yagi temizleyip ne olur ne olmaz wnnys yag kacagi engelleyici koymak.bu sorunla ilgili tecrubesi olan varmi acaba

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bujileri söküp yağı temizlersin, aynı bujileri tekrar takarsın.belli bir süre sonra 1 hafta 10 gün sonra aynı bujiyi tekrar söküp bakarsın yağ varmı yokmu diye..kontrol ve gözlem ile bir sonuca varırsın..

efsanea_06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence iki ihtimal var ya önceki sahibi aracı yüksek devirlerde kullanıyordu o yüzden attı ya da yağı fazla koydular.yağ değişirken iyice süzülmesini bekleyin ve 5 lt değil 4.9 lt yağ koydurun.

akigo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ketoral nickli arkadasin dedigi gibi yarin temizligini yapip yeni bujileri takacagim benden onceki pek ilgilenmemis bu islerle.Efsane06 arkadasim senin dedigin gibi olma ihtimalide yuksek yaga baktigimda cubuktaki ikinci cikintiya gelecek kadar yag var sanirim biraz fazla koymuslar arabanin alti kople yagdi cunku

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun... çözülür kısa zamanda umarım :eyv

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın Motoru ne alemde ? Yag yag yakma durumu varmı ? Bujilerin yaglanması pek basit bi olay degil benden söylemesi..

akigo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın Motoru ne alemde ? Yag yag yakma durumu varmı ? Bujilerin yaglanması pek basit bi olay degil benden söylemesi..
mavi duman vs yok tikir tikir calisiyor,ben temizleyip belki birde yag kacagi onleyici koyayim diyorm baktim olmadi satarim :)

akigo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
BUgun bujileri yuvalarini once kompresorle yagdan arindirip sonrada degistirdim,hava filtresi ve bujilerden sonra yakit bariz bir sekilde dustu.Hava filtresi camur gibi olmustu hava gecirmesi imkansizdi neredeyse bujiler desen ondan beter,gelelim yag kacagina.Bir sure kullanip kacirip kacirmayacagina yada nekadar kacirdigina bakacagim.Sonrasinda ya satarim yada tamir:)

akigo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
az oncede wynns yag kacagi onleyici kattim bakalim sonuc ne olacak uzun bir test suresi gerekli sanirim

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Hava filtresinde yağ mı var ? ondan mı çamurlaşmış yani?