Megane 2 16v çalişma problemi ve 130-140 ta arabada bağirma problemi lütfen yardim..?

murat kabalı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:soru benim de megan 2 16v var. sabahları çalıştırırken hırıltılı marş yapıyor. ve stop ediyor. ve ikinci marşta arabanın benzin aldığını hissediyorum. Ben LPG den kaynaklandığını düşünüyorum ama geçen hafta sanaii ye yolum düştü klima gazı dolumu için orada ki ustada söyleme diğim halde bu olayı fark etti ama bana MARŞ DİNAMOSUNDAN KAYNAK LAN DIĞINI SÖYLEDİ
+
benzin lpg li geçen hafta arabamın yağı+yağ filtresi+hava filtresi+polen filtresi ni değiştirdim.(5W40 CASTROL EDGE YAĞ)
yanlız 'BENZİN FİLTRESİ' ni geğiştirmeyi atlamışım arbamı LPG li kullanıyorum. benzin filtresinin şuanki durumunuda hiç bilmiyorum çünki ARABAYI yeni aldım 5-6 a oluyor. neyapıyım. YARDIMCI OLUN...
+ ARABADA 130-140 İLA SEYREDER İKEN MOTOR SESİ RAHATSIZ EDEYOR. BAARİZ BAĞIRIYOR MEGANLAR BUKADAR SES YAPIYORMU YOKSA USTAYA MI GÖSTERMEM GEREKİYOR...
YANLIZ ANKARADA USTALIĞINA GÜVENEBİLECEĞİ USTA DA YOKK.
NE YAPMALIYIM YARDIM EDİİİİİn..!

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çalışmaması konusunda bi fikrim yok benzin otomatiği diyeceğim yolda giderken stop etme yapar benzin filtresi olabilir yada ustanın dediği gibi marş dinamosu olabilir
130-140 km de rahatsız edici bi motor sesi yok bende 170-180 gibi bağırmaya başlıyor eksozun manifolt çıkışlarını kontrol ettirin kaçak vs. olabilir