Megane 2 2008 dizel authentique - otomatik cam problemi

aytamal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar selam. Şoför kapısındaki çiftli otomatik cam tuşlarında sorun var. İlk olarak camı kapatma tuşuna bastım cam açıldı. Açma tuşuna bastım yine açıldı ve tamamen açılmış oldu. Geri kapatamadım. Sanayiye gittim, 2 tane sıfır yan sanayi tuş takımı denedi 2si de çalışmadı. Buna orijinal alman lazım, Megane'larda yan sanayi tuş takımları hep sorunlu dedi. Bu denemeleri yaparken sağ kapının tekli tuşu da bozuldu. Şu an ön 2 cam çalışmıyor. (Adam tuş takımını çıkardı, soketin yuvalarından birine bir çubuk soktu ve cam çalıştı. O yüzden sorun kesinlikle tuşta diyor).

Ben evde biraz uğraşayım dedim, soketi söküp takıyorum kafasına göre bir çalışıyor bir çalışmıyor. En son bir şekilde camları kapattım. Soketi de söktüm öyle duruyor.

Yan sanayi tuş takımı 30 TL iken, orijinali 140 TL. Orijinal alsam dahi sorunun çözüleceğinden emin değilim, o yüzden size sormak istedim.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

pepecura

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tuş takımı değilde tuşun bastıgı devrelerde sorun olması lazım, tuş yan snayı orjınal ne fark eder ıkısıde basıyor sonucta dıye dusunuyorum hocam. sprey le falan bı temızlemeyı denedınız mı.?

aytamal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün VD40 sprey ile temizleyeceğim. Tuş takımı zaten hemen altında bulunan devre kartı ile birlikte satılıyor. O karta ve sokete sprey uygulayacağım. İnşallah düzelir. Başka bir fikri olan varsa yazsın lütfen.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Açıp kapatan tusda hani olur ya evde ilk prize taktigin birsey çat diye kivilcim çıkarır. Geçen benimkide acip kapatmiyordu. Söktüm temas eden yerleri hafif zimpara veya farkli birseyle kaziyip taktim. Canavar gibi şimdi. Konularimda var resimli anlatim. Belki ilham olur bakarsan

GT-I9070 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi