Megane 2 85 bg aracım chip uygulaması sonucunda kaç bg güç alırım ve nasıl olur ?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın sağlık durumuna göre +23hp +50Nm civarında güç ve tork artışı alınıyor. OBD soketinden orjinal yazılım okunup modifiyeli yazılım yazılabiliyor. Motorda vs herhangi bir zararı olduğunu 6 senedir görmedim yüzlerce araçta.. kendi kullandığım araç 1.5dci 105hp fluence önceki aracımda megane2 1.5dci 80hp idi ikisinde de yazılım vardı ve herhangi bir sorun olmadı. USTA nickli Mustafa abininde aracı sizin aracınızla aynı mekanik ve elektronik sisteme sahip. (2008 üzeri ise aracınız) aracına ben yanlışsam düzeltsin 3 sene kadar önce yaptım ve kullanıyor sorunu varsa bilgi verir zaten :)

İyi forumlar

usta bu şekilde chip atılırken ilave bir cihaz takılıyormu ???

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayır chip tuning te ayrı bir cihaz takılmıyor. Box tuning te modül takılır.

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor kontrol programı dediğiniz nedir?

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor kontrol ünitesi ECU dan bahsediyorsunuz. Evet programlama yapılırken bu beyin içerisinde ki bir chip e işlem yapılıyor.

yani bu bölümün iptal edildiğini doğruluyorsunuz

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
program yüklemesi esnasında ECU devre dışı kalır çünkü programlanan kendisidir.. Sonrasında aynı şekilde çalışmasına devam eder. Yetkili servislerin ECU yazılımı güncelleştirmelerinde de durum birebir aynıdır.