Megane 2 Airbag hakkında yardım ?

EseR

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ozan abinin dediği gibi faz1 lerde kronik o. Çözüm tam tur yapmamak. Servis direkt makarayı değiştiriyor. Makarayı değiştirsen bile tekrar olmayacak diye birşeyde yok bunuda beliryeyim. Bir çok kişinin başını yaktı bu arıza. Ancak güzel bir elektronikçi rahatça halledebilir. İş güzel lehim yapıp tekrar sarıma dikkat ederek yerine yerleştirebilmekte.

BgrTna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende koltuk altından sanıyordum , meğersem makaradanmış. Acaba tamir ettirmesi ne kadar tutar nerede yaptırabilirim ? Anadolu yakasında yaptıran biri varsa fiyat , yer hakkında yardımcı olabilir mi ?

EseR

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende koltuk altından sanıyordum , meğersem makaradanmış. Acaba tamir ettirmesi ne kadar tutar nerede yaptırabilirim ? Anadolu yakasında yaptıran biri varsa fiyat , yer hakkında yardımcı olabilir mi ?

İyi bir elektronikçi 100 - 150 TL ye yapar diye tahmin ediyorum. Servise gitme ilgilenmiyor direkt değiştiriyor. Yer olarak Avrupa Yakası Maslak Atatürk Sanayi Sitesinde yapan yerler vardır elbet. Bu makara olayı özellikle faz1 lerde çok nalettir. Gerçi maşallah diyeyim ben yıllardır tam tur yaparım hiç bir sıkıntı çıkmadı. Umarım çıkmazda.

BgrTna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sıfırı 650 tl zaten yanarsa yansın 650 lira vermem söndürmek için. Bu tarafta sorduracağım birde bostancı sanayide varmış bir yer

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sıfırı 650 tl zaten yanarsa yansın 650 lira vermem söndürmek için. Bu tarafta sorduracağım birde bostancı sanayide varmış bir yer

birgün haberleşelim lehim var bende deneyelim yapmayı ben ayna arkasındaki hattı lehimledim aynı malzemeden ,yaparız gibi :eyv. elektronikçide götürsen 10-15 alır ne alacak başka sonuçta lehim yapacak .

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorun sadece meganelarda yokki tüm renaultlarda var benim eski 1.2de de vardı servis değiştirsekde aynısı olacak tam tur yapma yeter demişti...

Meqqy_19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorun sadece meganelarda yokki tüm renaultlarda var benim eski 1.2de de vardı servis değiştirsekde aynısı olacak tam tur yapma yeter demişti...

Hakaret etme megane 1 lere Halil abi :)
Şeytan kulağına kurşun :) Benim çok oldu tam tur yaptığım ama sıkıntı çıkarmadı bundan sonrada çıkarmaz inşAllah. :)

BgrTna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
birgün haberleşelim lehim var bende deneyelim yapmayı ben ayna arkasındaki hattı lehimledim aynı malzemeden ,yaparız gibi :eyv. elektronikçide götürsen 10-15 alır ne alacak başka sonuçta lehim yapacak .

Abim çok sağol düşüncen için çok teşekkür ederim. ben bi araştırayım bostancıda bir yer buldum oradada halledemezsem ucuza dediğin gibi deneyelim

ya_karaca

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm arkadaşlar bu airbag ciddi bir sorun yalnız lehimle çözülür ama o kopan parçayı lehimlemek için o kabloya ulşmak çok sorun kesmek kırmak dağıtmak lazım. sonrada toplamak da ayrı dert ya sıfır alın yada tamrini iyi yapan bi yer bulmalısın derim..