megane 2 airbag hatası

cafer1717

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar kulübünüze yeni katildim.
2012 den beri renault kullaniyorum. Enson 2019 mayis ayinda megane 2 aldim. Full ekspertiz yaptirdim. Ya da ben öyle zannettim expertiz raporunda firma kaşesinin yanina airbag abs veya emniyet kemeri kontrolü yapilmamiştiryaziyordu. Aracimi temizlerken koltuğun altinda bantlanmiş kablolar gördüm. Gayri ihtiyari bunlar koltuğa biri oturunca emniyet kemeri ikazi veren kablolar zannettim. Zatende ötmüyordu biri oturunca. Kablolarin renklerine hiç bakmadim uçlarinda direnç bağlanmiş. Bende söktüm. Sonra araci çaliştirdiğimda airbag ve ariza lambasi yandi hiz sabitleme çalişmiyor. Sonra zaten alti tane kablo 3 adet dirençe bağlanmiş deneme yanilma ile bulurum diye düşündüm ama daha çok sikinti yaratirim diye vazgeçtim. Neyapmam gerekir yardimlarinizi bekliyorum

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
büyük geçmiş olsun. arabanız kaza geçirmiş bir araba anlaşılan. airbag ve emniyet kemeri patlamış olma ihtimali yüksek. çözüm bunların yenisini takmaktır. adam akıllı bir ekspere gidin ve eski ekspere sorun. "sana para veriyok arabanın kemerine bakmıyon" falan deyin. full pakette bunun yapılması gerekiyor çünkü

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba kablolar emniyet kemeri gergi fişeği ne giden kablolar olmalı kazalı airbag patlatan araçlarda direnç takılıyor genelde parça değişimi maliyetli olduğu için. Tavsiyem airbag kontrolü yaptırın aracınıza

halilçağatay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun aldığınız adama geri verin bence aracı kusurlu araç satmış size mahkemeye kadar gider. Gerçi aracı Mayıs 2019 da almışsınız üstünden baya geçmiş. Ekspertiz yaptırmışsınız orda yazmış kontrol edilmemiştir diye ekspertizin sorumluluğu olmadığı anlaşılıyor oraya yazmışım der işin içinden sıyrılır. eski sahibi ile görüşmekte fayda var. Ama sıkıntılı bir durum güvenliği etkileyen bir durum iyi bir ustaya göstermek lazım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun hocam önemli bir konu hava yastıklarını direnç ile kandırmışlar Allah korusun olası bir kazada hiç biri çalışmaz.