Megane 2 aku tavsiyesi

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben geçen kış 72 amper mutlu akü aldim haeika performansi var soguk havalarda hic zorlamadan çalışıyor arac tavsiye ederim

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Ben geçen kış 72 amper mutlu akü aldim haeika performansi var soguk havalarda hic zorlamadan çalışıyor arac tavsiye ederim

Emre 72 amperi dizeller için öneriyorlar sanırım. bizim altarnatörler 72 amperi dolduramayabilir.

En iyisi servisten orjinalini almak lakin fiyatlar uçuk oluyor, bu yüzden Mutlu Akü diyorum...

Abi servisler garanti aslında bizim şirketteki kangonun aküsü bitmişti yenisini ücretsiz değiştirmişler geçen. ama fiyatlar çok fazla :( Keşke servis fiyatları uygun olsada sanayide usta aramasak bu araçlardan herkez anlamıyor.

Warta baysınden alacaksın

Bu akşam gittim varta bayisine garantisini de doldurttum. 90 amper bozuk akü vardı garajda onu verdim kartla 60 amper vartayı 140 tl ye aldım.

Asıl önemli bir noktaya değinmek istiyorum
Birşey farkettim aracı aktarma atarak çalıştırıyordum akü soğukta nerdeyse 5 6 saat durunca marş basmayacak hale geliyordu.
ilçeden Boluya akü almaya giderken araç gazda tekleme yaptı benzinle normal çalışıyordu benzinle gittim.

Burada da konusunu açmıştım. http://www.renaultfanclub.com/megan...76251-megane-2-1-4-lpg-de-tekleme-sorunu.html

Aküyü değiştirdikten sonra tekleme sorunu da geçti. Marşıda daha canlı basıyor. Acaba akü ile alakalı olabilirmi tekleme sorunu ? lpgnin ateşleme sistemi dahamı fazla elektrik akımı çekiyor. ?

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracım dizel evet yerine uyuyor sıkıntı yaratmıyor arasında pek fiyat farkı olmadıgı için 72 amper tercih etmiştim sizin aracınız ile uyumluysa bence 72 amper alın derim