megane 2 aldım suan yaptıgım harcamalar masraflar bakmak ısteyen ıcerı

berdush

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ömer kardeşim , araç 2. el olduğu için ve geçmişini bilmediğin için triger setini değiştirmeni şiddetle öneririm.Trigerin şakası olmaz.Ama baskı balata kendisini belli eder.Sen kendin anlarsın onu.Kalkışta titreme olur , araç bağırır gitmez vs vs gibi.Ancak 2 bin lira çok para.Hiç birimiz parayı ağaçtan toplamıyoruz yazık günah.Yetkili servis bile bu fiyatı vermez.

abi triger benmde kafamda var degiştirmeyi dusunuyorum lakın debrıyajda sadece dık rampada tıtreme var ya cozemedım abı ben bu ısı 2008 model araba adam bıtık dedı ya toroslar hala pıyasada buna bıtık dedı benımde kafamı allah bullah ettı expertte araba cok guzel cıkdı ama hıc bırı bırını tutmuyor anlayamadım gıttı yanı bu arabanın ben neyıne bakarak bıtık saglam oldugunu anlayabılırım bunu tamırcımı anlıyor sadece bızım anlama ımkanımız yokmu kaza yok boya yok ya kazalı arabalar masallah tıkır tıkır calısıor buna gıranmı gırmıs anlamadım ben

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
trigerden emin değilsen değişmen lazım . yetkli servislerin kampanyaları oluyor onları takip edebilirsin . ankarada iyi renault ustaları vardır ya siteye konu aç . yada googladan çok iyi ustalar olduğunubiliyoorum . bu ikimasraf için araba satılmaz her arabada olabilecek şeyler . karter delik derken contası gitmiş olabilir .

berdush

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sapasağlam taş gibi arabaya boş yere masraf yapmışsınız :( böyle gerizekalı ustalar yüzünden bu araçlar sorun çıkartmaya başlıyor. karter delik demesi saçmalığın daniskası karter delik olsa o yağ karterde dururmu motor 5 dakikaya kalmaz yatak sarar + karter muhafazası varken delinmesi çok saçma.

gardaşım al bendende okadar ya arabanın altı kaplama karterin şanzumana baglı agzında bole yag olusmus onu deıstırdı deılk dedı bu ve araba gram yag eksılt mıyordu bende neolur neolmaz edım ya valla allah kahretsın bu adamı

berdush

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
trigerden emin değilsen değişmen lazım . yetkli servislerin kampanyaları oluyor onları takip edebilirsin . ankarada iyi renault ustaları vardır ya siteye konu aç . yada googladan çok iyi ustalar olduğunubiliyoorum . bu ikimasraf için araba satılmaz her arabada olabilecek şeyler . karter delik derken contası gitmiş olabilir .

trıgerı sole motoru actı bana gaz verdırdı trıger ses yapıo dedı deısmesı lazm onuda anlamadım neye gore karar verıyor

cozep

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sen hemen o ustayı terket tadıklarına sor baska bı usta bul renaulttan analayan o nasıl bır ustaymıs ole yav araba yaktırır adama

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ustanı hemen değiştir kardeşim, biraz araştır sonra götür bir yere.

kenan.karadeniz.56

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O kadar para tutar kardesımm. Aynı şeylerı kısım kısım bende yaptırdım aracı aldım triger seti diskler balatalar derken 800 lira malz. 200 ustaya verdim. Ha benim araç sw olsugu için arka diskler 450 tl idi. Onun için fazla tuttu. Derken aradan bir yıl geçti. Direksiyon kutusu. Kronik sorun benimde başıma geldi. Öyle idare ediyordukki baskı balata bitti. Ha derken direksıyon kutusunu da değiştirelim dedik gitti bir 1000 lira daha. Malz şanzıman yapı dahil 700 tl. İşçilik 300 tl. Ki ben ön takıma hiç girmedim bile

Sent from my iPhone using Tapatalk

gc.gokhancicek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim ustan kim kime gidiyorsun özelden yazabilir misin? Söylenen şeyler aslında km itibari ile sana patlamış şeyler özellikle baskı balata. Bu dediklerinin hepsini ben de parça parça yaptırdım. Ancak ustanı hiç tutmadım. O fiyat ve şu şu değişecek direk diyip sonra da sat bu arabayı sen demesi enteresan bir usta olduğunun göstergesi.

mismail

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sakin ol ömer kardeş. Evet 30 bin yüksek bir mebla ama maalesef aldığınız aracın şuan sıfırları 60binden başlıyor.Yani bugün sıfırı 60binden başlayan kategorideki bir aracın 2.elini 30bine almak tabiki de biraz masrafı olan araba almak demektir.Sen kendine iyi dürüst bir usta bul ve o sana hangi parçayı nezaman değiştireceğini söyler sen de parça parça yaparsın ve aracına da gönül rahatlığı ile binersin.Bu arada expere çok güvenme onların yaptığı mekanik test verimlilik testi ve o verimlilik testleri ile aracın yoldaki durumu farklı olabilir çünkü makinenin ölçümü ile iyi bir ustanın ölçümü bir değildir.Benim bir arkadaşım expere soktuğu bir aracı exper sonucuna göre alacaktı ama kendisine dedim ki dur bi de ustamıza gösterelim varsa ufak tefek masraflarını fiyattan kırarız dedi arkadaşım tamam deyince araç sahibi mırın kırın yaptı ama mecbur kabul etti ve ustamız aracı test ettikten sonra kaputunu bile açmadan bu arabayı alma dedi ve bu ustayla ben can ciğer dostuz çok şükür.Arkadaş ustanın tespit ettiği sorunları yolda farketmiş ve direk araç sahibine hakkını helal et aracını almayacağım dedi ve yolladı.Eğer ustaya gitmeseydik arkadaş eksper sonucuna göre arabayı alacaktı ve aracın 2000 tl en az masrafı varmış ve araç 190bine yaklaşmış ve araç 25bine mal olacaktı sonra satmaya kalksa nasıl satacak.Ve bu araç 2007 era ve bu ustamız bana megane 2 ni sat era al diye öneride bulunuyordu her zaman.