Megane 2 almayı düşunüyoruz

mtyucel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O fiyatlara faz 2 bakacaksanız alternatif olarak expression yada diğer alt modellere bakabilirsiniz. Arkadaşlar boş model diye otantik versiyonu kastediyor sanırım. Dynamic model iyi güzel ama o kadar elektronik özellik ileride baş ağrıtır yaşa bağlı olarak. Örneğin xenon far yada dijital klima ihtiyacı yok ise beklentiyi duşurebilirsiniz. Xenon Far yapısı maliyetli bir sistem mesela.

Ankara / 2007 model 1.5 dci Megane II Expression Faz II Hatchback

Emreerg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yucel arkadasa katılıyorum belırlı malıyetlerı oluyo tabıkı ama dolu arac herzman ıyıdır bende dynamıc 1.6 benzınlı vardı suan 1.5 dızel full var dynamıc bıle boş gelıyo zaten otantık modelı megan a yakısmayan bı opsıyon boyle bı aracın standartında celık alasımlı jant dıjıtal klıma ve arka camlar otomatık olmalıdır birde sunu eklım egerkı ıstanbulda ısenız dızel bı megane tercıh edın bendekı 80 bg yakıtı kokluyo sehır ıcı ortalama 100km/5.3

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence 2013 dizel Symbol bakın.8 yaş büyük fark.
Sonuçta 1.6 megane dan performans olarakta daha iyi.

mtyucel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet donanımlar tamamen kişisel bir tercih. Karar sizin tabi ki. Expression Plus versiyonu bence yeterince doyurucu. Sedan modelleri bilmiyorum HB var bende. Exception ve Extreme versiyonlarda güzel. İçinize ne siniyorsa ona bakın :) Bu arada bende de 80bg var 4.9 lt karma ortalama ile kullanıyorum. Daha önce de dediğim gibi az yakması en güzel özelliği. Kullanım tarzınız sakin ve uzun km amaçlı ise dizel olsun. Kısa mesafe, şehir içi ve biraz agresif kullanırım diyorsanız benzin/lpg olsun derim.

Ankara / 2007 model 1.5 dci Megane II Expression Faz II Hatchback

ramazan58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ya aslında dynamic modeline bakiyorum benim kafamdaki de dizel ama bulamiyorum şu 80 bg performansi nasil

Emreerg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kısaca soyle soylım performans acısından yeterli ne ıyı ne kotu tipik bir aile aracı hantal değil ama

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

boragokcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O kadar dolu olması ama 13 yaşında araç almak tercih meselesi ama 30 bin lira 2004 araba için heleki benzinli bence fiyat yüksek biraz daha düşük donanımda dizel tercih edilebilir megane 2 nin tek artısı zaten 1.5 dci tutumlu sorunsuz motor yoksa kasa aynı kasa donanım değişsede megane sedan 13 yaşında araba, tabi araba işi tercih meselesi kişiden kişiye değişir 13 yaşında dolu araba alacağıma ben 2010 mod.auth.almıştım 30 bine 1 sene bindim aynı fiyata yeni sattım hem Megane 2 dayanıksız bir araba çok dolu modelde 13 yaşında bir araç ufak tefej sorunlar çıkaracaktır benim 7 yaşında aracın kapı kolları filan hep soyulmuşutu ama donanım baz olduğu için 177.000 km de araç ön takım hariç bana masraf çıkartmadı megane 3 geçtim megane 2 den sonra golf tadı verdi bana yol tutuşu kalitesi konforu hatta kısa farların yolu aydınlatmasındaki farka kadar oldukça iyi geldi

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O kadar dolu olması ama 13 yaşında araç almak tercih meselesi ama 30 bin lira 2004 araba için heleki benzinli bence fiyat yüksek biraz daha düşük donanımda dizel tercih edilebilir megane 2 nin tek artısı zaten 1.5 dci tutumlu sorunsuz motor yoksa kasa aynı kasa donanım değişsede megane sedan 13 yaşında araba, tabi araba işi tercih meselesi kişiden kişiye değişir 13 yaşında dolu araba alacağıma ben 2010 mod.auth.almıştım 30 bine 1 sene bindim aynı fiyata yeni sattım hem Megane 2 dayanıksız bir araba çok dolu modelde 13 yaşında bir araç ufak tefej sorunlar çıkaracaktır benim 7 yaşında aracın kapı kolları filan hep soyulmuşutu ama donanım baz olduğu için 177.000 km de araç ön takım hariç bana masraf çıkartmadı megane 3 geçtim megane 2 den sonra golf tadı verdi bana yol tutuşu kalitesi konforu hatta kısa farların yolu aydınlatmasındaki farka kadar oldukça iyi geldi

dostum bende de megane 3 var son makyajlı 2014 model touch donanım dci edc ancak biraz fazla abartmışsın golf tadı vermesi çok uzak bir ihtimal aracın torpido üsteleri hariç heryeri maalesef leğen plastiği bu hoşuma hiç gitmiyor onun dışında konfor çok zayıf megane 3 lerde ufacık bir çukur yada pütürdüden geçseniz araç hissettiriyor yol tutuşu iyi sayılır özellikle benim araçta esp de olduğu için güven veriyor ancak konfor ve işçilik bence zayıf torpido kapağı mesela hiç c sınıfına yakışmıyor eski aracım grande punto ydu onun bile torpido kapağı daha kaliteli ve tok duruyordu ki fiat tan bahsediyorum yani megane 3 motor olarak tasarım olarak ve yol tutuş olarak başarılı ama kalkıpta asla golf le bir tutulmaz ha golf ün tasarımı bana göre berbat kutu gibi araba ama iç malzeme trim kalitesi konforu değil megane 3 megane 4 den bile en az 1 gömlek üstün

boragokcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dostum bende de megane 3 var son makyajlı 2014 model touch donanım dci edc ancak biraz fazla abartmışsın golf tadı vermesi çok uzak bir ihtimal aracın torpido üsteleri hariç heryeri maalesef leğen plastiği bu hoşuma hiç gitmiyor onun dışında konfor çok zayıf megane 3 lerde ufacık bir çukur yada pütürdüden geçseniz araç hissettiriyor yol tutuşu iyi sayılır özellikle benim araçta esp de olduğu için güven veriyor ancak konfor ve işçilik bence zayıf torpido kapağı mesela hiç c sınıfına yakışmıyor eski aracım grande punto ydu onun bile torpido kapağı daha kaliteli ve tok duruyordu ki fiat tan bahsediyorum yani megane 3 motor olarak tasarım olarak ve yol tutuş olarak başarılı ama kalkıpta asla golf le bir tutulmaz ha golf ün tasarımı bana göre berbat kutu gibi araba ama iç malzeme trim kalitesi konforu değil megane 3 megane 4 den bile en az 1 gömlek üstün
sana göre abartmışım ama ben objektif kendi yorumumu yazıyorum 21 yıldır bir fiil aktif araç kullanıyorum polo muzda vardı zamanında clio symbol megane 2 , golf de kayıncomda var şu golf u bu kadar gözünüzde büyütmeyin10 sene önceki kalitesi yok birçok araç malzeme kalitesini düşürdü. Memnun olmadığım arabaya hayatta binmem arabaya çokta ihtiyacım yok ama keyif için biniyorum eğer memnun değilsem 3 5 bakmam ertesi gün gider satarım. Verdiğim kuruşa kadar megane 3 e helal olsun ben çok memnunum gidişi freni yol tutuşu, bende sol söfor kapısından rölantide ve bozuk yollarda gelen trim sesi hariç araçta hiçbirses yok bozuk yollarda kullanıyorum. Dün 2 köprü yolunda gece 150 km kadar çıktım tık yoktu yol sesi almıyor motor sesi almıyor, şeridinde o süratte çizgisinde gidiyor ve o hızı hissettirmiyor 90 la gider gibi ben 40 aldım 2013 ü 45 50 olan arabaylada megane 3 ü karşılaştırmayı pek mantıklı bulmuyorum arabaya verilen paraya göre alınabilecek muadilleriyle karşılaştırmak her zaman daha akla yatkın.

syuksek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim fikrimde 1,6 16v dynamic benzinli lpglide olursa tadından yenmez :)